+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Sahurdan önce ilişkiye girip daha sonra gusul yapsam olurmu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Sahurdan önce ilişkiye girip daha sonra gusul yapsam olurmu

  Cevap: Sahurdan önce ilişkiye girip daha sonra gusul yapsam olurmu isimli konu Mumsema.com
  Gece ilişkiye girip uyuya kalmak ve sabah 8 de banyo yapmak orucu bozarmi doğu tarafinda yaşiyorum

 2. Misafir

  Cevap: Sahurdan önce ilişkiye girip daha sonra gusul yapsam olurmu


  Reklam  Sahurda eşimle ilişkiye girerken ezan okudu oruçu bozar mı

  Eşimle sahurda ilişkiye girince ezan okudu oruçum bozulur mu

 3. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Ezan okunduğunu duyduğunuz an ilişkiyi terk ettiyseniz bozulmaz. Ancak ezan okunduğu halde devam ettiyseniz orucunuz bozulur kefaret gerekir.

 4. Misafir
  Sahuru yaptiktan sonra ezan okunmadi daha fakat esimle yakinlastik niyet edilmedi tabi bu arada ezan okunmaya basladi ve bittikten sonra devam ettik niyet edip devam esebilirmiyiz orucumuzu tutmaya

 5. arifselim
  Yönetici
  İmsak girdiği halde ilişkiye devam etmişseniz orucunuz bozulur. Dil ile niyet etmeye gerek yoktur eğer içinizden bile bugün oruç tutacağız demişseniz oruçlu sayılırsınız. Oruçluyken cinsel ilişki ile bozmak hem kefaret hemde bir gün kaza gerekir.

 6. Misafir
  Esimle iliskiye girdigimiz sırada ezan okundu ezanı duyunca niyet etmedik. Niyet etsek bugun oruclu olur muyuz? Niyet etmesek kefaret gerektirir mi ?

 7. arifselim
  Yönetici
  Eğer oruca niyet etmemişseniz ve ezan esnasında da ilişki devam etmişse o zaman artık niyet edemezsiniz oruç tutamazsınız.

 8. Misafir
  Gece sahurdan once cinsel ikiskiye girip uyuya kalmisim sabah 5 uyandigimda banyo yaptim oruc kabul olurmu

  Gece ilişkiye girip uyuya kalıp sahuru kaçırıp 30 dakika sonra uyanıp gusül aldıktan sonra oruç tutulurmu herhangi bir sakıncası varmı

 9. arifselim
  Yönetici
  Cünüp olarak oruca uyanmak orucu bozmaz ama bir vakit namazı geçirmeden gusül etmek gerekir.

 10. Misafir
  Sahurdan sonra esimle sevistim bu orucu bozarmi suan niyetlenmedim ama hicbirseyde yemedim

 11. arifselim
  Yönetici
  Sevişmek orucu bozmaz ama meninin gelmesi halinde bu durum orucu bozar. Eğer tam cinsel birleşme olduysa zaten oruç bozulur eğer niyetli iseler onlara ayrıca 60 gün kaza gerekir. Niyetli değilsen sadece bugünü kaza etmek yeterlidir. Ama mazeretsiz bir şekilde oruç tutmamak yeteri kadar büyük bir günahtır.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
sahurdan önce ilişkiye girmek,  iliski orucu bozarmi ne zaman banyo gerekir,  sahurdan once cunup olmak,  ramazanda sahurdan sonra gusül,  sahurdan önce cünüp olmak,  sahurda.sonra.ilişkiguhmı,  imsaktan önce cünüp olmak