+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Teravih namazında hocanın söyledigi salavatlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Teravih namazında hocanın söyledigi salavatlar


 2. m.deniz
  Devamlı Üye

  Cevap: teravih namazında hocanın söyledigi salavatlar


  Reklam  Cevap: Teravih aralarında, her dört rekatın sonunda okunacak salevat:
  (Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli seyyidinâ Muhammedin biadedi külli dâin ve devâin ve bârik ve sellim aleyhi ve aleyhim kesîrâ.)
  Allah’ım, seyyidimiz Muhammed aleyhisselama, Onun yakınlarına bütün dert ve derman sayısınca çok salat, selam ve bereket ihsan eyle  Teravih namazının istirahatlarındaki okunan ''Sübhane zil mülki vel melekût.. duası?
  Bildiğimiz kadarıyla söz konusu istirahat zamanlarında farklı yörelere göre farklı dualar okunur. Çünkü, burada sünnet olan belli bir dua yoktur. Onun için bu ara oturumlarda/tervihalarda kişi isterse suskun durur, isterse tesbihle meşgul olur(bk. C. Yıldırım, İslam Fıkhı, I/396).

  Bu tesbihi dilerse soruda söylenen dua şeklinde okuyabilir. Bunu şöyle okuyabilirsiniz:

  ''Sübhane zil mülki vel melekût.. Sübhane zil azameti ve’l-heybeti ve’l-kudreti ve’l-ceberut.. Sübhane’l-Meliki’l-Mabud.. Sübhane’l-Meliki’l-Maksud.. Sübhane’l-lezî lâ yenâmu ve lâ yemût.. Sübbuhun, Kuddusün Rabbu’l-melaiketi ve’r-ruh..”

+ Yorum Gönder
teravih namazında okunan salavat,  teravih namazı arasında okunan salavat sozleri,  teravih namazı arasında okunan salavat,  teravih namazı arasında okunan salavat kaç kere okunur,  teravih arasında okunan salavatlar