+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Nikahlı eşlerin birbirlerinin avret yerine bakmaları haram mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Nikahlı eşlerin birbirlerinin avret yerine bakmaları haram mı?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Nikahlı eşlerin birbirlerinin avret yerine bakmaları haram mı?


  Reklam  Cevap: SORU: Hocam eşlerin birbirlerinin avret yerlerini görmemesinin takva açısından uygun olduğunu düşünüyorum. Bir bayanın eşinden de aynı hassasiyeti beklemesi istemesi evlilikte problemlere neden olur mu? Ne yapılmalıdır?

  CEVAP: Selamünaleyküm. Nikâhlı bir erkekle bir kadının arasında iki yasak vardır. Biri, aybaşı durumunda cinsel ilişkidir. Diğeri de, ters ilişki durumudur. Bunun dışında bir haram yoktur. Bilhassa eşlerden biri bakma, dokunma gibi lezzetten yararlanmak istiyorsa bu konuda yokuşa süren taraf olan yanlış yapmış olur. Eşlerin, birbirlerinin iffetli kalmaları konusunda olağanüstü denebilecek çapta gayretli olmaları gerekmektedir. Çünkü şeytan, en küçük fırsatlardan en büyük fitneleri üretebilmektedir: Ailelerin huzursuzluğunun sonunda nelere mal olduğunu çok iyi görmeliyiz. Eğer meselemiz TAKVA ise ailenin bekası, erkeğin eşi ile tatmin olup alternatifler peşinde olmamasının da bırakamayacağımız bir takva olduğunu idrak edelim. Bazı kitaplardaki efdal olan, takva olan şeklindeki tavsiyeleri elbette yok saymıyoruz. Ama hangi zamanda ve hangi şartlarda yaşadığımıza dikkat edelim. Yatak odalarını daha müreffeh ve daha kullanışlı hâle getirelim. Allah’a emanet olun.

  Nureddin Yıldız

 3. Misafir
  Selamun aleykum hocam
  Hocam nikahli koca karisini cinsel organini ope bilirmi caizmidir degilmidir hocam

+ Yorum Gönder
avret yerini öpmek,  kadinin avret yerini opmek caiz mi,  eşinin avret yerini öpmek günahmı,  kadinin avret yerini opmek caizmi,  eşinin mahrem yerini öpmek günahmı,  cinsel organa bakmak unutkanlık yapar mı,  eşinin avret yerine bakmak