+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bir şeyh arıyorum beni bende bulduracak eritip yakacak pişirip olgunlaştıracak dünyada ve ahirette bana yol göstercek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bir şeyh arıyorum beni bende bulduracak eritip yakacak pişirip olgunlaştıracak dünyada ve ahirette bana yol göstercek

  Sual: ankarada gerçek bir şeyh arıyorum beni bende bulduracak eritip yakacak pişirip olgunlaştıracak dünyada ve ahirette bana yol göstercek yoldaş olacak ? 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: bir şeyh arıyorum beni bende bulduracak eritip yakacak pişirip olgunlaştıracak dünyada ve ahirette bana yol göste


  Reklam  Cevap:
  ankarada gerçek bir şeyh arıyorum beni bende bulduracak eritip yakacak pişirip olgunlaştıracak dünyada ve ahirette bana yol göstercek yoldaş olacak
  böyle kişileri bulmak tabiki mümkün ... dünyada sana yardım ederde ahirette edermi onu bilemem....

 3. tekturk
  Devamlı Üye
  dünyada sana yardım ederde ahirette edermi onu bilemem....
  Ha yasa kardes cok dogru yazmissin...
  O kadar kendini seyh dir bilmem nedir diye tanitan musrikler varki.....

 4. BEYAZ_gul
  yasam
  Misafirimiz bize ankarada bildigimiz bir seyh varmi diye sormus
  Oda musriklerele karsilasmamak icin mumsema sitesine guvenmis sormus
  Yorumunu dikkate al kardesim bu bir cevap degil biraz kirici oldun bence

 5. ferah36
  Üye
  gerçek bir şeyh arıyorum
  Kardeşim, senin için, senin şartlarına uygun, "gerçek" şeyhin kim olduğunu, en iyi Allah CC. bilir. Bu yüzden bir Hacet namazı kılarak Allah'tan iste. Pişip, yanmak istediğine göre, çok isteklisin. Bu halin neden önemli? Daha kısa zamanda bulabilirsin.

 6. Mürid74
  Devamlı Üye
  Degerli Kardesim,

  arkadasimizin dedigi gibi Allah´a (c.c.) yönelmelisin.
  Herkesin uyudugu vakit kalkip güzel bir boy abdesti al ve dört rekatlik Hacet namazini kildiktan sonra, aciz ve muhtac bir kalb ile istegini Allah´a (c.c.) bildir.
  Ondan (c.c.) bu yolda rizasi ile sana bir rehber vermesini ve bu rehberi sana göstermesini iste.Hemen pes etme ve mümkün oldukca bunu tekrarla.

  Sabrederek ve namaz kılarak (Allah’tan) yardım dileyin. Şüphesiz namaz, Allah’a derinden saygı duyanlardan başkasına ağır gelir. (Bakara 2/45)

  Allah'a davet eden, salih amel işleyen ve: «Ben gerçekten müslümanlardanım» diyen kimseden daha güzel sözlü kim olabilir? (Fussilet 41/33)

  Onların içinden, sabrettikleri zaman bizim emrimizle doğru yola ileten önderler(rehberler) yetiştirmiştik. Onlar, bizim âyetlerimize kesin bir şekilde inanıyorlardı. (Secde 32/24)


  Mod kardesimizin dediginide sakin yamana atma, bu konuda dikkatli olmalisin, cünkü her seyhim diyen gercek Allah (c.c.) dostu degildir...

  Biz onları, ateşe çağıran önderler kıldık. Kıyamet günü de kendilerine yardım edilmeyecektir. (Kasas 28/41)

  Doğru yolu göstermek Allah’a aittir. Yolun eğrisi de vardır. Allah dileseydi, hepinizi doğru yola iletirdi. (Nahl 16/9)


  Bu konu icin Seyh Abdulkadir Geylani (k.s.) 20 Zilhicce 545 tarihinde Ribat´ta yaptigi sohbetde söyle buyuruyor:

  Ikiyüzlü günahkar kisilerden kac ve özü sözü bir salih kimselerin arasina katil. Cözüm bulamayip salih ve ikiyüzlü kimseleri birbirinden ayirt edemedigin zaman geceylin kalk ve iki rekat namaz kil, sonra "Rabbim! Bana kullarindan salih olanlari göster, beni senin yoluna iletecekleri, senin yemeginden yedirecek ve senin iceceginden icirecekleri, yakinlik gözüme senin yakinlik nurunla sürme cekecekleri, baskalarini taklit ederek degil, gözüyle gördügünü haber verecekleri göster" diye dua et!
  Allahim! Onlara gösterdigin gibi bizlere de göster, Bize dünyada ve ahirette güzellik ver ve bizi cehennem azabindan koru!


  Allah (c.c.) yardimcimiz olsun.+ Yorum Gönder
şeyh arıyorum