+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hz.İbrahim neslinin namazlı olması için dua etmişmidir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz.İbrahim neslinin namazlı olması için dua etmişmidir?


 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Hz.İbrahim neslinin namazlı olması için dua etmişmidir?


  Reklam  Cevap: Namazl olması için değil, dosdoğru namaz kılmaları için dua etmiştir. Bu dua Kuranda İbrahim suresinde anlatılmıştır.

 3. Ercan
  Devamlı Üye
  İbrahim 35- Hatırla ki bir zaman İbrahim şöyle demişti: Rabbim! Bu şehri güvenli kıl! Beni ve oğullarımı putlara tapmaktan uzak tut! 36- "Rabbim! Çünkü onlar (putlar) insanlardan birçoğunun sapmasına sebep oldular. Şimdi kim bana uyarsa o bendendir, kim bana karşı gelirse artık sen gerçekten çok bağışlayan ve çok merhamet edensin.37- "Rabbimiz! Ben çocuklarımdan bir kısmını namazı dosdoğru kılmaları için senin Beyti Haram'ının yanında, ekinsiz bir vadiye yerleştirdim. Artık sen de insanlardan bir kısmını onlara meylettir ve onları bazı meyvelerle rızıklandır ki şükretsinler. 38- "Ey Rabbimiz! Sen bizim gizlediğimizi de açığa vurduğumuzu da şüphesiz bilirsin. Çünkü yerde ve gökte, hiçbir şey Allah'tan gizli kalmaz. 39- İhtiyarlık halimde bana İsmail'i ve İshak'ı lütfeden Allah'a hamd olsun. Şüphesiz ki Rabbim duamı çok iyi işitir. 40- Ey Rabbim! Beni ve soyumdan gelecekleri namazını dosdoğru kılanlardan eyle! Ey Rabbimiz! Duamı kabul et! 41- Ey Rabbimiz! Herkesin hesaba çekileceği günde beni, ana-babamı ve müminleri bağışla

+ Yorum Gönder