+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Tartışma esnasında birine bazı kelimeler kullandım bu sebpten imanım gider mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Tartışma esnasında birine bazı kelimeler kullandım bu sebpten imanım gider mi?

  Sual: selamün aleyküm...kardeşler bir yakınım köpek beslememeize söz verdi ve sözünde bir iki kere durmadı ve yalan söyledi ben de münafık o0lacan dedim ve biraz bağrıştık ve köpek senden daha değerli dedim köpeği attı çok üzüldüm...bir iki buna benzer kötü laflar geçti aramızda hatırlamıyorum onları bu sözlerden dolayı imanım gider mi? şimdiden ALLAH RAZI OLSUN ? 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Tartışma esnasında birine bazı kelimeler kullandım bu sebpten imanım gider mi?


  Reklam  Cevap: Bu gibi söylemler kişiyi imandan çıkarmaz. Ama söylenmesi tehlikeli sözlerdir. Dikkat etmek gerekir. Ama kuşkum gemiyor diyorsanız şehadet getirin. Fazladan şehadet getirmenin, Allah'ı anmanın ne zararı var ki?

  "Eşhedü en lâ ilâhe illallâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve resûlüh"

 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  bir iki buna benzer kötü laflar geçti aramızda hatırlamıyorum onları bu sözlerden dolayı imanım gider mi?
  Bu sözlerden dolayı imanınız gitmez ama karşınıdaki kişiyi
  kırdığınızdn dolayı kul hakkına girmişsinizdir,gönlünü alarak
  helallik dilemeniz gerekli.


 4. islamyolu
  Emekli
  ben de münafık o0lacan dedim
  bir tehlikeli kelime budur. digerlerinde dinden çıkaracak söz yok. Münafıklık Kafirlikten daha beterdir. bu yüzden münafık Kafir gibi kelimeler kullanılması iyi degil. ama işin içinde sen münafıksın da dememişin. münafık olacan demişin. dinden çıkaracak bir söz değil . yinede için ferahlasın bir şaadet getir.

+ Yorum Gönder