+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Gebelikte ani korku bebeği nasıl etkiler,düşmesine neden olurmu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Gebelikte ani korku bebeği nasıl etkiler,düşmesine neden olurmu?


 2. m.deniz
  Devamlı Üye

  Cevap: Gebelikte ani korku bebeği nasıl etkiler,düşmesine neden olurmu?


  Reklam  Cevap:
  Gebelikte ani korku bebeği nasıl etkiler,düşmesine neden olurmu?
  Şiddetli ve usuz süreli stres düşüğe sebebiyet verebilir ancak ani korku durumunun düşüğe sebep olduğu konusunda herhangi bir bulgu yoktur.

  Günlük hayatta maruz kaldığımız stresin veya ani bir korku yaşamanın (örneğin çok yüksek bir korna sesi) düşük ile herhangi bir ilişkisinin olmadığı bilinmektedir.

  Hamileliğin ilk dönemlerinde yaşanan düşüklerin %50-70′i döllenmiş yumurtanın kromozomal anormallikleri sebebiyle olur.

  Yüksek seviyedeki stres ise (örneğin, boşanma, işini kaybetme veya yakın aile bireylerinden birinin ölümü sonucu yaşanan üzüntü) anne karnındaki bebeğin sağlığını etkileyebilir. Yüksek stres oranında hamileliklerini yaşamakta olan kadınların düşük yapma olasılığı diğerlerine göre %80 daha yüksektir.

  Diğer bazı çalışmalar ise yüksek stres seviyesinin erken doğuma ve/veya düşük doğum kilosuna sebebiyet verebileceğini bildirmektedirler. Aynı zamanda bu durumdaki hamilelerin çocukalrının şizofren olma olasılığı da vardır.

+ Yorum Gönder
hamileyken korkunca bebeğe bişey olurmu,  gebelikte korku,  korku hamileliği etkiler mi,  korku düşüğe neden olurmu,  korkunca bebek düşermi,  korkudan bebek düşermi,  korkudan düşük olur mu