+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İleride rahat edebilmek icin, özel emeklilik sigortasi yapmak caizmidir? Yani ileride üzerine eklenen Kar payi helalmidr Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İleride rahat edebilmek icin, özel emeklilik sigortasi yapmak caizmidir? Yani ileride üzerine eklenen Kar payi helalmidr


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Ileride rahat edebilmek icin, özel emeklilik sigortasi yapmak caizmidir? Yani ileride üzerine eklenen Kar payi he


  Reklam  Cevap: Soru:
  Bankaların özel emeklilik uygulamalarının hükmü nedir? Birikimlerimizi harama düşmeden nasıl değerlendirmemizi tavsiye edersiniz?

  Cevap:
  Bunun (bankaların özel emeklilik uygulamalarının) hayat sigortasından farkı yok. Esası parayı şahıstan alıp, en çoğu faiz gelirine yönelik olarak değerlendirmek ve vatandaşa verdiğinin daha fazlasını geri vermektir; az para verip çok para almanın adı faizdir; çok parayı kazanan da faiz yoluyla kazanmaktadır; bu sebeple helal değildir.
  Birikiminizi, taşınmaz mal, altın, döviz ve hisse senetlerine paylaştırarak değerlendirin, özel finans kurumlarında değerlendirin.

  Haytettin Karaman

+ Yorum Gönder