+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden El ile istimna eden bir kişi bu haramı işlerken başkalarını hayal ediyorsa bundan dolayı kul hakkı meydana gelir mi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: El ile istimna eden bir kişi bu haramı işlerken başkalarını hayal ediyorsa bundan dolayı kul hakkı meydana gelir mi ?

  Cevap: El ile istimna eden bir kişi bu haramı işlerken başkalarını hayal ediyorsa bundan dolayı kul hakkı meydana gelir mi ? isimli yazı www.Mumsema.com

  Kardeşim bunun öbür dünyasida var yani 5 dk lik şehvet için obür dünyada yanmaya degmez ayrica tovbe edeceksen bir daha donme cunku surekli tovbe edip bu fiili yaparsan allah la alay etmiş olursun . ALLAH kurtarsin , ben de bi ara müptelaydim bu pislige .

 2. Misafir

  Yorum: El ile istimna eden bir kişi bu haramı işlerken başkalarını hayal ediyorsa bundan dolayı kul hakkı meydana gelir mi ?


  Reklam  Ben kiza bile bakarken istimna etmek istiyorum. Bunu biliyorum haram ama napmaliyim gunahmi ?? Bu laflara gore her kesden uzur dilerim

 3. Misafir
  Dostlar. Öncelikli olarak bu meselenin özü şudur. Allah ve Resûlü yetiskin erkek ve kadınların yani bluğ çağından çıkıp erkek ve kadın olma özelliklerini Tamamlamis insanlarin evlenmesini emrrdiyorlar. Bu konuda kesin hüküm olmayışı da bu sebeptir zaten. İnsana nikahlı eşi dışında ki durumlar zaten helal değil ama ülkemiz ve dünya şartları evlilik yaşını 25 30 à kadar yükseltti é insanlar bu ihtiyaçtan öte zarutiyetten zihnini kurtarmak istiyor. Ben vicdanı olarak söyle düşünüyorum. Tanıdığımız veya tanımadığımiz bayanları görünce şeytan kalbe o niyeti veriyor. Sözlü fiziksel veya düşünce yolu ile kötü bişey düşündîruyorsa bu durum yani istimna zaruri olabilir. Fakat birilerini hayal etme konusu ise namuslu temiz ve iffetli kadınlar asla alet edilmemelidir. Bunu Dışında kalan iffetine sahip olmayan sizı tahrik eden kadınlar hususunda da artık vicdaninizi dinleyin. Ama bilin ki bu durumun en helal ve kesin çözümü evliliktir. Yoksa bu kötü bir hastalık ve alışkanlığa döner ki evlendiginizde bile bu illetten kurtulamayabilirsiniz. Dünyalık zorluklardan korkup yuvanizi ertelemeyin. Alan rızasıyla kurulAn yuvada Hem rahmet hemde bereket olur. Kalpleriniz Allah'à emanet olsun.

 4. Misafir
  arkadaşlar ben bunu yapıyodum uzun süre boyunca sonra çok büyük töbe ettim bu konuda ve bu düşündüğüm kişiyi bi daha asla düşünmedim yaklaşık 2 yıldır yöneten geri dönmeden o kişiyi düşünmeyi bıraktım hakka girmiş olur muyum yinede sonuçta töbe ettim ve daha hiç geri dönmedim?

 5. Misafir
  Evlenmek en iyisidir. Geneleve gitmek hayırlı bir şey değildir, çünkü zinadır. Hiç kimse geneleve gitmezse genelevlerde de kötü hayat şartlarında hiçbir kadın bulunmaz. Yok şöyle evlenemedim, yok yaşım evlenemeyecek kadar küçük diye bahanelerle geneleve gitmek iş değildir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
birini düşünerek istimna,  Birini d,  başkasını hayal etmek günah mı,  birini düşünerek 31,  31 çekmek kul hakkımı,  birini dusunerek bosalmak,  esimi baskalariyla sevişmesini dusunmek gunahmi