+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İçimdeki bir ses günahlarımdan dolayı cehenneme gideceksin diyor bu yüzden sürekli ölüm korkusu yaşıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İçimdeki bir ses günahlarımdan dolayı cehenneme gideceksin diyor bu yüzden sürekli ölüm korkusu yaşıyorum

  Sual: selamün aleyküm ....kardeşlerim size sorularım olacak ben eskiden günah işlediğimde daha sıkıntılı olurdum ve de imansız ölmekten küfre düşmekten cehennem azabından korkardım nedense korkum azalıyor namazda kılarım kuranda okurum elimden geldiğince cemaate giderim yaşım da 15 acaba ibadetlerim de eksiklik mi var yoksa işlediğim büyük günahlardan dolayı kalbim mi mühürlendi ne yapsam bilmiyorum....birde içimden bir ses imansız öleceksin diyor ve ben de ölüm korkusu başladı bu sesden dolayı imansız ölecek gibi bir his var içimde ve sanki günahlarım affedilmiyor gibi ALLAHIN RAHMETİNDEN ÜMİT KESİLMEZ...ölüm korkusu nasıl geçer ve bir ses hep cehennemde yanacaksın diyor....kardeşlerim bir keresinde küfre düştüm ha şa! mekan isnadı yaptım bilmeyerek ALLAHA ve tövbe ettim şehadet ettim istiğfar yaptım ve hala bir ses imana gelmedin diyor içimden ne olur yardım...şimdiden YA RABBEL ALEMİN RAZI OLSUN... ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: İçimdeki bir ses günahlarımdan dolayı cehenneme gideceksin diyor bu yüzden sürekli ölüm korkusu yaşıyorum


  Reklam  Cevap: içinizdeki seslere kulak asmayın onlar vesvesedir
  ölüm konusuna gelince bunu devamlı hatırlamak iyidir
  Ölümü hiç düşünmeyen,sürekli dünya için yaşar aldanmış olur.


 3. Ercan
  Devamlı Üye
  Desert Rose hocamın da dediği gibi bunlar şeytandan vesvesedir.

  Sen Allah'a yönel. Ve şu ayeti hep hatırla.

  ZÜMER 39/53. De ki: "Ey kendilerine kötülük edip aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden umudunuzu kesmeyin. Doğrusu Allah günahların hepsini bağışlar. Çünkü O, bağışlayandır, merhametlidir."

 4. rönesans
  üçüncü göz
  içinizdeki seslere kulak asmayın onlar vesvesedir
  Vesvese, balon gibidir. şişirmeyeceksin bırak patlasın gitsin. gözünde büyütürsen büyür büyütmezsen kaybolur gider.


+ Yorum Gönder