+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Perşembe akşamları Cuma geceleri neden sela okunur? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Perşembe akşamları Cuma geceleri neden sela okunur?


 2. reyna89
  Es Rahmet Rüzgarı

  Cevap: Perşembe akşamları Cuma geceleri neden sela okunur?


  Reklam  Cevap: perşembe sela mı okunuyormuş ?

 3. Guray
  Karadeniz
  Cuma günleri okunan sala, peygamberimize getirilen salavatlardandır. Cuma günü salavat getirmek cumanın sünnetlerindendir. Cuma günü çokça salavat getirmeyi teşvik eden rivayetler vardır. Mesela;' Cuma günü ve gecesi bana çokça salavat getirin. Her kim bana bir kere salavat getirirse Allah teala ona on kere rahmet eder.(V.Zuhayli. İsl.Fık.Ans) Müezzin bu şekild esesli sesli sala okuyarak salavat getirmeyi ihtar etmektedir.

  Kur'ân-ı Kerim'de bu anlamda şöyle buyurulur: Âllâh ve O'nun melekleri Peygamber'e hep salât ederler. Ey mü'minler, siz de Ona salât (ve dua) ediniz ve samimiyetle selam veriniz" (el-Ahzab, 33/56).

  Bu âyeti kerimeyle, Peygamberimize salât ve selamlarımızla hürmetlerimizi sunmak farzdır; her müslüman için yerine getirilmesi gerekli bir görevdir. Her müslüman en kısa şekilde: Âllâhümme salli alâ Muhammed Allâhım Muhammedi rahmetinle tebrik et ve esen kıl" diye salât getirir.  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet


+ Yorum Gönder
perşembe akşamı okunan sela,  perşembe günü neden sela okunur,  perşembe akşamı sela okunur mu,  perşembe akşamı neden sela okunur,  perşembe selası,  akşam sela okunur mu,  gece sela okunur mu