+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Arı öldürmek günah mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Arı öldürmek günah mıdır?

  Sual: Arı öldürmek günah mıdır? Balkonda arılar yuva yapmışlar saksıların arasına.Çiçeklere sulamak için çıktığımda hep saldırıyorlar.Bir yerimi sokuyorlar hep.Böyle olmayacak.Ne yapmalıyım? ? 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Arı öldürmek günah mıdır?


  Reklam  Cevap: Öncelikle evdeki canlıları öldürmeden dışarı atmanın yollarını aramalı, her canlının hayatını korumaya özen göstermeliyiz. Buna rağmen onlara engel olamıyorsak ve bize zarar veriyorsa öldürmek caizdir, haram değildir.

 3. Guray
  Karadeniz
  “Şüphesiz Allah, bir (dişi) sivrisineği de, ondan üstün olanı da, (herhangi bir şeyi) örnek vermekten çekinmez. Böylece iman edenler, kuşkusuz bunun Rablerinden gelen bir gerçek olduğunu bilirler; inkâr edenler ise, ‘Allah, bu örnekle neyi amaçlamış?’ derler. (Oysa Allah,) Bununla birçoğunu saptırır, birçoğunu da hidayete erdirir. Ancak O, fasıklardan başkasını saptırmaz.” (Bakara Suresi, 26)

  Ayete göre değersiz ve sıradan bir canlı gibi görülen sivrisinek bile aslında Allah'ın ayetlerini taşıması bakımından dikkat edilmesi, incelenmesi, üzerinde düşünülmesi gereken bir hayvandır. İşte bu nedenle de Allah "sivrisineği de, ondan üstün olanı da, (herhangi bir şeyi) örnek vermekten çekinmez.

  1- Evdeki canlıları öldürmeden dışarı atmanın yollarını arayacağız. Her canlının hayatını korumaya gayret göstereceğiz.

  2- Buna rağmen onlara engel olamıyor ve bize zarar veriyorsa onları öldürmak caizdir, haram değildir.

  3- Dışarıda bize zararı olmayan hayvanları öldürmek gibi bir anlayış kesinlikle doğru değildir. En azından mekruhtur.

  Sorularla islamiyet

 4. Misafir
  Ben arı dan korukuyom bugun arı öndürüdüm biraz razim gunahımı

+ Yorum Gönder
arı öldürmek günah mı,  arı öldürmek,  ari oldurmek gunahmi,  eşek arısı öldürmek günah mı,  ari öldürmek günah mı,  ari oldurmek gunahmidir,  arı yuvası bozmak günah mı