+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Küfre düşen birisi geri imana nasıl gelir ve nikahını nasıl yeniler? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Küfre düşen birisi geri imana nasıl gelir ve nikahını nasıl yeniler?

  Sual: selamün aleyküm...arkadaşlar küfre düşen birisi geri imana nasıl gelir ve nikahını nasıl yeniler küfre düşünce ilk iman mı yoksa nikah mı yenilenir. tekrar müslüman olunabilir mi ..ALLAH RAZI OLSUN şimdiden RABBİM KÜFÜRDEN BİZLERİ KORUSUN...AMİN ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Küfre düşen birisi geri imana nasıl gelir ve nikahını nasıl yeniler?


  Reklam  Cevap:
  Amentü (Tecdid-i İman ve Tecdid-i Nikah Duası)


  Her müslümanın, çocuklarına (Amentü billahi ve Melaiketihi ve Kütübihi ve Rüsulihi vel Yevmilahiri ve bil Kaderi hayrihi ve şerrihi minallahi teâlâ vel-ba'sü ba'delmevti hakkun Eşhedü en La ilahe illallah ve Eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü) ezberletmeli, manasını iyice öğretmelidir! Çocuk bu altı şeye inanmazsa büluğa erince müslüman değildir, mürted olur  Tecdid-i İman Duası
  Ya Rabbi! Büluğa erdiğim andan bu ana gelinceye kadar, İslam düşmanlarına ve bid'at ehline aldanarak, edindiğim yanlış, bozuk itikadlarıma ve bid'at, fısk olan söylediklerime, dinlediklerime, gördüklerime ve işlediklerime pişman oldum, bir daha böyle yanlışları yapmamaya azm, cezm ve kasd eyledim. Peygamberlerin evveli Âdem aleyhisselam ve ahiri bizim Peygamberimiz Muhammed aleyhisselamdır. Bu iki Peygambere ve ikisi arasında gelip geçmiş Peygamberlerin hepsine iman ettim. Hepsi haktır. Bildirdikleri doğrudur.


  (Âmentü billah ve bi-mâ câe min indillah, alâ murâdillah, ve âmentü bi-Resûlillah ve bi-mâ câe min indi Resûlillah alâ murâd-i Resûlillah, âmentü billâhi ve Melâiketihi ve kütübihi ve Rüsülihi velyevmil-âhiri ve bilkaderi hayrihi ve şerrihi minallâhi teâlâ vel-ba’sü ba’delmevti hakkun eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resûlüh.)
  Nikah tazelemek çok kolaydır. Hanımdan vekalet aldıktan sonra, iki şahit yanında, (Öteden beri, nikahlım olan hanımımı, onun tarafından vekaleten ve tarafımdan asaleten kendime nikah ettim) denir.


  Şu duayı da okumak iyi olur:

  Allahümme inni üridü en üceddidelimane vennikaha tecdiden bi-kavli lailahe illallah Muhammedün resulullah)


+ Yorum Gönder
iman nasıl geri gelir