+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kıyamet koptu da bizmi farkında değiliz,cevaplarmısınız? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kıyamet koptu da bizmi farkında değiliz,cevaplarmısınız?

  Sual: bazı ayetlerde di li geçmiş zaman kullanıyor biz böyle yaptık böle oldu kıyamet koptu oldu bitti diye... aslında kıyamet koptuda biz daha bunu yaşamadık mı.. ölüm sonrası hayat ile olan zaman farkından dolayı. çünkü burada 1 yıl orada 1000 yıl mış? ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Kıyamet koptu da bizmi farkında değiliz,cevaplarmısınız?


  Reklam  Cevap:
  aslında kıyamet koptuda biz daha bunu yaşamadık mı
  Kıyamet kopsa böyle konuşamazdınız
  çünkü kıyamet öyle kolay bir olay değil
  Vakti saatinide ancak Allah c.c bilir.


  --------------------------------------------

  3:194 - "Rabbimiz! bize peygamberlerine vaad ettiğini ver, kıyamet günü bizi rezil etme. Muhakkak sen verdiğin sözden dönmezsin".

  17:13 - Her insanın amel defterini boynuna doladık, kıyamet günü açılmış bulacağı kitabı önüne çıkarırız.

  17:58 - Hiç bir şehir (halkı) yoktur ki, kıyamet gününden önce biz onu helak etmeyelim, yahut şiddetli bir azab ile azablandırmayalım. Bu, Kitap'ta (Levh-i Mahfuzda) yazılıdır.

  11:60 - Hem bu dünyada, hem de kıyamet gününde bir lânetle izlendiler. Bilin ki, Âd kavmi, gerçekten Rablerini inkâr ettiler. Yine bilin ki, Hud'un kavmi olan Âd, defolup gittiler.

  12:107 - Yoksa bunlar Allah'ın azabından hepsini saracak bir felaket gelmesinden veya farkında değillerken ansızın başlarına kıyametin kopuvermesinden güven içinde midirler?

  16:27 - Sonra kıyamet günü Allah, O kâfirleri rezil rüsvay edecek ve diyecek ki: "Hani uğrunda müminlere karşı düşman kesildiğiniz ortaklarım nerede?" Kendilerine ilim verilmiş olanlar: "Şüphesiz bugünün rezilliği ve kötülüğü kâfirleredir." diyeceklerdir.


+ Yorum Gönder