+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 24568 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Adetten önce gelen kahverengi yada bulanık renkli akıntı namaza engel mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Adetten önce gelen kahverengi yada bulanık renkli akıntı namaza engel mi

  1 - Hocam ben oruçun öğlesinde bir nokta kan geldi bir gündür artik gelmiyo oruç tutabilirmiyim?

  2 - Adetten önce gelen kahverengi yada bulanık renkli akıntı oruca engel mi ? Orucum bozulur mu?

  Demin bir soru sormusdum ama burda okuyamiyorum mesajim cevaplancak yazmisdi peki okuyacam cevabimi

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam  1- Bu bir damla adetten sayılmaz orucuna devam etmelisin. Ancak akıntı devam ederse ve adet dönemin girdiyse orucun bozulur.

  2- Evet adetten hemen önce gelen bu akıntılar adetten saylır ve oruca engeldir oruç bozulur.

 3. Misafir
  Slamun aleykum .hocam adet olmama bir haftavarken benim kanamam baslamis namaz kilmalimiyim oruc tutmalimiyim yoksa kazaya birakmaliyim kafam cok karisik lutfen cevap yazarmisiniz birde benim rahimde kist var

 4. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam Eğer adet dönemine girmemişsen bu büyük ihtimalle rahimden gelen akıntılardan dolayıdır. Orucuna devam edebilirsin. Ancak adet dönemi girerse o zaman orucun bozulur.

 5. Misafir
  Selamun aleykum ben bi dönem kemoterapi aldığım için adet göremiyordum ama ilaç kullanıyorum belli günler kahverengi akıntı geliyor olur muyum olmaz mıyım bilmediğim için orucumu bozmuyorum bana yardım eder misiniz ne yapmam gerekiyor acaba 😔

 6. mum
  Administrator
  Belli günlerde gelen akıntı düzenli ise yani adet sresi kadar süyorsa siz onu adet olarak kabul edin yok arada bir tüm ay boyunca devam ediyorsa ibadet etmeye devam edin.

  Allah size acil şifalar versin. sizde bize dua edin.

 7. Misafir
  Sa bende adetime bir hafta kala akıntı ile birlikte sarılık gördüm sonra şefaflaşti iki üç gün sonra tekrar akıntı ile birlikte sarılık gördüm sizce oruç tutmalı miyim lütfen cevap yazın

 8. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Adet döneminden bir kaç gün önce gelen akıntı adetten sayılır ama bir hafta önce gelen akıntılar eğer sürekli gelmiyorsa adetten sayılmazlar.

 9. Misafir
  Merhaba kafam cok karisik ! bende spiral var ve bu yüzden adetim başlamadan bir hafta kadar önce hatta bazen 10 gün bile olur kahverengi bir akintim oluyor ama bu ped de görülen rengi silerek baktığımda ki rengi sarimtirak. Şimdi ben bunu adet kani sayarda oruc tutmazsam 10 gün en az bir hafta oruc tutmamis olurum.sonra dolu dolu 9 10 gün adetim geliyor ama bu gercek gelen adet günlerini özür sayarsam pis pis oruc tutmuş olmaz miyim.

 10. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Adet zamanın gelmediği sürece bu gelen akıntılar özür sayılır ve orucun bozulmaz ibadetlerini yap. Ancak adeti dönemindekine dikkat etmen gerekir.

 11. Misafir
  1 - adet günüme 3 gün var kahverengi hafif leke oldu adet mi sayılıyorum oruc tutabilirmiyim tereddüdte kaldım

  2 - Düzensiz adet dönemlerim var bazen 14 günde bir oluyorum bu ay 19 gum oldu ama leke geldi 2 yada 3 gün sonrs kanama gelir bu durumda ne yapmalıyım kabeye gidebilirmiyim umre vs yapablmym lütfen acil cvp

 12. arifselim
  Yönetici
  1- Devam etmeyen ve adet süresi gelmemiş lekelenmelerden dolayı adet olmazsınız ve ibadetlerinize devam etmelisiniz. Adet kanamaları gibi gelmeye başlarsa o zaman adet düzeni bozulmuş olur ve adetten sayılır.

  2- Geçmiş olsun. Öncelikle senin doktora gitmen gerekir. Bir adetin en fazla süresi 10 gündür. 10 günden sonra gelen kanamalar adetten sayılmazlar gusül al ve ibadetlerini yap. İki adet arasındaki temizlik süresi en az 15 gündür.
+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 24568 ... SonuncuSonuncu

adet lekesi geldiğinde namaz kılınır mı

kahverengi akıntı namaza engel mi

adet öncesi kahverengi akıntı namaz

adet öncesi kahverengi akıntı orucu bozar mı

adet öncesi kahverengi akıntı abdesti bozar mı

adetten önce gelen kahverengi akıntı namaza engel mi

adet öncesi kahverengi akıntı namaza engel mi