+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Yüce Allah neden kendisine ibadet edilmesini istiyor? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yüce Allah neden kendisine ibadet edilmesini istiyor?


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Yüce Allah neden kendisine ibadet edilmesini istiyor?


  Reklam  Cevap: Allah'a kulluk etmek, O'na (Allah'a) bir fayda sağlamak için değil (çünkü O'nun hiçbir şeye ihtiyacı yoktur), kulluk edeni, başkasına kul köle olmaktan kurtarmak, hür kılmak, insanlığın (insan için mukadder olan kemali) gerçekleştirmek, kendini ve dolayısıyla Rabbini tanımak içindir. İnsanı yaratmayı Allah murad etmiş, yaratmış ve onun önüne böyle bir hedef koymuştur. İnsan hür iradesiyle bu hedefe doğru da koşabilir, başka hedeflere de yönelebilir; bu yönelişlerin hem dünyada hem de ebedi âlemde karşılığını görür, neticesini elde eder.

 3. burcealtug
  Kıdemli Üye
  tum mahlukat tum evren ve icindeki hersey sevgi uzerine yaratilmis bir hadisde soyle buyuruyor yuce allah ben gizli bir hazine idim bilinmek istedim.rabbimiz sevgi ve tam baglilik istiyor kullarindan.kendisini sevip saymamizi istiyor.cunku o tum yaratiklari sevdigi icin yaratmis.sevilmek bilinmek istiyor.seven sevdiginin herseyine razi gelip ona hicbir es tutmaz ve ne isterse yapar.tum olup bitenler bundan ibaret

 4. Misafir
  allah neden kendisine ibadet edilmesini ister

+ Yorum Gönder