+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Diyanet 'Kuran Kursu programları'nı esnetti Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Diyanet 'Kuran Kursu programları'nı esnetti


 2. gökhanagt
  Sorma neden?

  Cevap: Diyanet 'Kuran Kursu programları'nı esnetti


  Reklam  Cevap: Diyanet İşleri Başkanlığı, Kuran kursu programlarını esnetti.
  Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Muhammet Şevki Aydın, "Diyanet" dergide yer alan "Yeni Kuran Kursu Programlarının Esnekliği" makalesinde, Kuran kurslarının, Kuran'ı Kerim'i okumayı ve temel dini bilgileri vermenin yanında kişide, milli birlik ve beraberlik bilincini oluşturup geliştirme, sevgi, saygı ve dostluk bağlarını güçlendirme, vatan, millet, bayrak, sancak, şehitlik, gazilik gibi milli değerleri kazandırma, bir arada yaşama ve sorumluluk bilinci oluşturmasına katkıda bulunmayı da amaç edindiğini belirtti.
  Günümüz insanının ihtiyaçlarının çeşitlenmesinin, Kuran kurslarında gerçekleştirilen din eğitimi etkinliklerinin de çağdaş bir program çerçevesinde gerçekleşmesini zorunlu kıldığını ifade eden Aydın, bu programların ortak özelliğinin, hepsinin esnek çerçevede bulunmaları olduğunu kaydetti.
  Aydın, programın esnek olması, ülkenin her yerinde bu programın müfredatını oluşturan konuların aynı içerikle, aynı kapsamda, hiçbir farklılık oluşturmadan öğretilmesinin uygun olmadığı düşüncesine dayanmaktadır. Merkezde hazırlanan bir programın ülkenin her tarafında aynen uygulanmasını istemek, bütün öğrencilerin tornadan çıkmışçasına, aynı oldukları kanaatinde ki bu gerçeklerle bağdaşmamaktadır. Gerçekte her birey ayrı bir dünyadır" dedi. Yeni Kuran kursu programlarının öğreticiye inisiyatif verdiğine işaret eden Aydın, öğretimin de olabildiğince öğrenciye göre düzenlediğini bildirdi. (ANKA)
  (Ankara Haber Ajansı)

+ Yorum Gönder