+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Zina yapmamak için eşin haberi olmadan sevdigim kadına nikah kıyabilirmiyim Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Zina yapmamak için eşin haberi olmadan sevdigim kadına nikah kıyabilirmiyim

  Sual: iki yıla yakın bir zamandır bir birlıkteligim var her anımız birlikte geçiyor karı koca hayatı yaşıyoruz eşimin haberi yok haberi olursa boşanırız beraber olduguım kişi dul ve 2 çocugu var ben onunla nikahlanmak istiyorum çok seviyorum eşimdende ayrılmak istemiyorum belli bir süre saklamak kaydıyla eşimden habersiz nikah kıyabilirmiyiz ayrıca beraber oldugum bayan dul ve cocuklu biri oldugu için ailesinden izin almasına gerek varmıdır cevaplarsanız çok seviniriz..... ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: zina yapmamak için eşin haberi olmadan sevdigim kadına nikah kıyabilirmiyim


  Reklam  Cevap:
  Erkek ikinci evlilik için eşinden izin almak zorunda mı?

  Erkeğin ikinci evliliği yaparken karısından izin alması şart değildir. Ancak aile huzurunun devamı için eşine haber verip bu konuda onunda görüş ve rızasını alması tavsiye edilir.

  İslâm aile hukuku, dördü geçmemek üzere ve oldukça güç durumlara ve şartlara bağlı olarak erkeğin aynı zamanda birden fazla kadınla evlenmesine izin vermiştir. İlk eş, üstüne evlenilmemesi şartını koşmuş ise ikinci evlilik yapılamayacağı gibi, usulüne uygun evlenmelerde eşlerin hukuk ve şahsiyetini gözönünde bulundurmak gerekir.
  mumsema hocadan alıntı

 3. menekse23
  Devamlı Üye
  iki yıla yakın bir zamandır bir birlıkteligim var her anımız birlikte geçiyor karı koca hayatı yaşıyoruz eşimin haberi yok haberi olursa boşanırız
  Vicdaniniz rahatmi???

  Sonucta esinizi aldatiyorsunuz suan...

+ Yorum Gönder