+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İslam dinine göre Internette Okey Oynamak caiz mi değil mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İslam dinine göre Internette Okey Oynamak caiz mi değil mi?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: İslam dinine göre Internette Okey Oynamak caiz mi değil mi?


  Reklam  Cevap: SORU: Okey oynamak haram mıdır?

  CEVAP: Kumar olan, farz ibadetlerden ve aileye hizmetten alıkoyan, kâfirlere benzeten, vakit israf ettiren, çirkin sözler söyleten her şey haramdır. Allah’a emanet olun.

  Nureddin Yıldız


  --------------------

  SORU: 1.İnternet üzerinde oynanan online oyunlarda hile yapmak kul hakkı mı?
  2.İnternet üzerinde oynanan Knight Online benzeri bir takım oyunlar var. Aylık üyelik parası ödüyorsun. 15-30 Tl arası.. Bu oyunlarda herkesin bir adamı (char/karakter) var. Bu adam oynadıkça yükseliyor ve bazı sanal eşyalara sahip olabiliyorsun. Oyunda geliştikçe, seviye atladıkça bu karakterleri gerçek para ile de satmak mümkün… Bundan elde edilen para helal mi? ve bu charları kısa süred geliştirmek için gerçek parayla alınan (kredi kartı vs.) Premium, bot ( otamatik char geliştirme programı), silk ( oyun için istenirse gerçek parayla alınır) için ödenen para helal mi veya illegal indirdiğim bir programla karakteri geliştirip, satıp gerçek paraya çevirmek de mümkün… Bu şekilde para kazanmak caiz mi?
  3.Ayrıca online bir oyun sitesi açmak istiyorum. İçerisinde tavla, okey, bilardo, dama, satranç gibi oyunlar olacak. ( www. gamyun. net) gibi.. Böyle bir site açabilir miyim?

  CEVAP: Bu sorular, ancak boş ve hedefsiz insanların meşguliyeti olacak işlerle alakalıdır. Biz ise, Müslüman insanların ciddi işleri ile ilgilenmeye çalışıyoruz

  Nureddin Yıldız


+ Yorum Gönder
internette okey oynamak günah mı,  okey oynamak caiz mi,  internetten okey oynamak günah mı,  batak oyunu harammı,  okey oynamak caizmi,  internete okey oynamak gunahmi,  internetten okey oynama caizmi