+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Şeytanın kovulmadan önceki görevi neydi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Şeytanın kovulmadan önceki görevi neydi?


 2. Katade
  Devamlı Üye

  Cevap: şeytanın kovulmadan önceki görevi neydi?


  Reklam  Cevap: ŞEYTANIN HZ. ADEM'E SECDE EMRİNDEN ÖNCEKİ DURUMU

  Evrende Hz.Adem’den önce yaratılmış MELEK ve CİN adında iki varlık var idi. Şeytan da bu cinlerdendi. Hz.Adem yaratılıncaya kadar, kendisinin zorlayacak bir imtihanla karşılaşmamıştı.Hz.Adem yaratılınca Allah bütün varlıklara; Adem (as)a secde edilmesi emrini verdi. Şeytanın bu zamana kadar Allah’ın emrine göre mi yoksa kendi arzusuna göre mi hareket ettiği bilinmiyordu Hz.Adem(as)e secde edilmesi emri O’nun duygularına tersdüştü.Kibirlendi,büyüklendi.Allah’ın bu emrine karşı çıktı.Allah da bunun üzerine; O’nu huzurundan kovdu.


  Hz.Adem’e secde etmeyerek büyüklük taslaması karşısında Allah’ın rahmetinden ümidini kesenŞEYTAN hayatından endişe etmeye başladı.

  ’’İnsanların tekrar diriltileceği güne kadar bana zaman tanı(A’ raf,14)diye Allah’a yalvardı.Allah da O’nu n bu isteğini kabul etti.(Zümer,68)Bununla O aşağılık bir hayatı tercih etmiş oldu.

  Şeytan aslında Allah’ı inkar etmemiştir.


+ Yorum Gönder
şeytanın kovulmadan önceki görevi,  şeytanın kovulmadan önceki görevi bekçilik,  şeytanın cennetten kovulmadan önceki görevi,  seytanin gorevi neydi,  şeytanın daha önceki görevi,  şeytan kovulmadan önce görevi neydi,  şeytanın ilk görevi neydi