+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cinlerin uzaklaşması yaklaşmaması için okunacak dualar hangileridir verirmisiniz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cinlerin uzaklaşması yaklaşmaması için okunacak dualar hangileridir verirmisiniz?

  Sual: Selamun aleykum dua lıstenıze baktım ama aradıgım duayı göremedım..üç harflilerin uzaklaşması yada uzak durması ıcın okunabılecek duanızı bulamadm...bunu paylasırsanız eger cok sevınırım..allah razı olsun sızden.. ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Cinlerin uzaklaşması yaklaşmaması için okunacak dualar hangileridir verirmisiniz?


  Reklam  Cevap: Hz. Eyyub'un duası:
  "Rabbî ennî messeniye'ş-şeytânu binusbin ve azâb."(Sad, 38/41). Meali: "Gerçekten şeytan bana bir yorgunluk ve işkence dokundurdu."

  Hz. Peygamber (asm)'in duası:

  "Rabbi eûzü bike min hemezâti'ş- şeyâtıyni ve eûzü bike rabbî en yahdurun." (Muminun, 23/97-98). Meali: "Ya Rabbi! Şeytanların vesveselerinden, onların yanıma sokulmalarından Sana sığınırım."

  Allah'ın göğü koruması:

  "Ve hifzan min külli şeytânin marid."(Saffat, 37/7). Meali: "Ve orayı/dünya semasını her türlü şeytandan koruduk."

  Bu ayetlerde şeytanlardan söz edilmektedir. Şeytanlarla cinler aynı soydandır. Dolayısıyla, cinlerin şerrinden korunmak için bu ayetlerin okunması uygun görülmektedir.


  Şeytanın telkinlerine karşı ihlas suresi
  Bir hadisi- şerifte şeytanın bir vesvesesinden söz edilmiş ve buna karşı ihlas suresinin okunup sol tarafımıza doğru üç defa tükürmemiz tavsiye edilmiştir.

  Muavvizeteyen (Nas ve Felak sureleri)
  Cinlerin şerrinden kurtulmak için de, Hz. Peygamber (s.a.v)’in, Felak ve Nas Surelerini okuduğu, ashabına ve bizzat Hz. Aişe validemize de okumayı tavsiye ettiği bildirilmektedir.

  Hz. Âişe (r.a)’den rivayet edilen bir hadis şöyledir: “Hz. Peygamber (s.a.v) yatağına girdiği zaman, ellerine üfleyip Muavvizeteyn'i ve Kul hüvallahu ahad'i okur, ellerini yüzüne ve vücuduna sürer ve bunu üç kere tekrar ederdi. Hastalandığı zaman aynı şeyi kendisine yapmamı bana emrederdi.”(Buhari, Fezâilü'l-Kur'ân, 14)


+ Yorum Gönder
üç harflilere karşı okunacak dua,  3 harflilere karşı okunacak dua,  üç harfliler için okunacak dua,  3 harfliler için okunacak dua,  üç harflilere karşı okunacak dualar,  cinlerin yaklaşmaması için dua,  3 harflilere karsi dua