+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İslamın şartlarını yerine getirmeyen müslüman sayılır mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İslamın şartlarını yerine getirmeyen müslüman sayılır mı?

  Sual: Essalamün aleyküm adım ali taşlıca emekli askerim ehamdülillah müslümanım elimden geldiği kadar da dini vecibelerimi yerine getirmeye çalışıyorum bir arkadaşım bama bir soru sordu ve ben cevap veremedim aynı soruyu sizlere yöneltmek istiyorum cevap bulamazsam aklım çıkacak soru şöyle:
  Bilindiği üzere imanın şartı altı dır. Ve iman etmiş olmak için bu altı maddenin tamamına inanmak dil ile ikrar kalp ile tasdik etmek gerekir. Islamın şartı ise beştir kişi imanın esaslarına uyupta islamın esaslarına uymasa yada kabul etmese müslüman olur mu? Diğer bir deyişle şahadet getiren, allah'a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, kaza kadere hayır ve şerrin allahtan geldiğine inananıpta başka bir şeye inanmam diyerek ben iman etmiş fakat müslüman olmayan biriyim diyebilir mi? Iman etmiş olmak için islamın yani müslümanlığın şartlarınıda kabul etmek zorunluluğu varmıdır? Müslümanlığın şartlarını kabul etmeyen kafirmidir?
  Sorum bu şekildedir allah yardımcınız olsun cevap verirseniz sevinirim allaha emanet olun ? 2. imam
  Üye

  Cevap: İslamın şartlarını yerine getirmeyen müslüman sayılır mı?


  Reklam  Cevap: Müslüman olabilmek için İmanın ve islamın şartlarını kabul etmek şarttır.
  İman ettiği halde, amel etmese kafir olmaz günahkar olur ama inkar etse kafir olur.

+ Yorum Gönder
islamın şartlarını yerine getirmeyen,  islamin 5 sartini yerine getirmeyen,  islamın şartını yerine getirmeyen,  islamin 5 sartini yerine getirmezsek