+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Şafii mezhebine göre erkeklerin göğüs sırt ve kuyruk sokumu kol ve bacak kıllarını alması günahmıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Şafii mezhebine göre erkeklerin göğüs sırt ve kuyruk sokumu kol ve bacak kıllarını alması günahmıdır?


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: şafii mezhebine göre erkeklerin göğüs sırt ve kuyruk sokumu kol ve bacak kıllarını alması günahmıdır?


  Reklam  Cevap: İnsan fıratını değiştirmemesi lazım.
  Onun için erkeklerin kol bacak güğüs kılları gibi kıllarını aldırması haramdır.

 3. İslam
  Kur'an Hadimi
  Soru: Erkekler ve Kadınlar Bacak, Göğüs veya Sırtındaki Kılları Aldırabilirler mi?

  Cevap: Erkekler ister epilasyon isterse kesici bir aletle olsun göğsünde, sırtında, kol ve ayaklarında olan kılları, ameliyat ve benzeri tıbbî bir mecburiyet olmaksızın alması ve aldırması caiz değildir. Bu tür müdahaleler yaratılışa müdahale şeklinde algılanmıştır. İster özenerek olsun, ister böyle bir arzu ve niyeti bulunmasın, bunun dışında vücuduna yapacağı müdahaleler onu karşı cinse/kadına benzer kılar ki bu asla caiz değildir. Çünkü erkeğin kadına, kadının erkeğe benzemeye çalışması şiddetle yasaklanmıştır. Ayrıca bu müdahaleler yaratılışa da müdahale sayılır ki, bu da haram kılınmıştır.

  Kadınların ise kollarındaki ve bacaklarındaki kılları kesmesi caizdir. Bu hususta şunu hatırlatmak gerekir ki kadının erkeklere karşı avret yerleri bellidir. Bu takdirde bir kadının, mahremi olmayan erkeklere güzel görünmek için kollarındaki ve bacaklarındaki kılları alması veya aldırması caiz olmaz. Bu uygulamanın caiz olabilmesi için kadının bu uygulamayı, kocasına karşı güzel görünmek niyetiyle yapmalıdır.

+ Yorum Gönder