+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hicri Yılbaşında okunacak dua – Sene başı duası Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hicri Yılbaşında okunacak dua – Sene başı duası


 2. m.deniz
  Devamlı Üye

  Cevap: Hicri Yılbaşında okunacak dua – Sene başı duası


  Reklam  Cevap:
  Hicri yılda okunacak Dua
  Muharrem ayının ilk günü aşağıdaki duayı 3 defa okuyanın, gelecek Muharrem ayına kadar bütün belalardan emin olacağı, Aşûre Günü [Muharremin onuncu günü] 3 defa okuyanın ise, ölümden de emin olacağı; çünkü o sene öleceği takdir edilmiş olana, bu duayı okumak nasip olmayacağı bildirilmiştir.

  hicri-yili-dua-2015.JPG

  Duanın okunuşu şöyledir:


  (Elhamdülillâhi Rabbil-âlemîn. Vassalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmaîn. Allahümme entel-ebediyyü’l-kadîm, el-hayyül-kerîm, el-hannân, el-mennân. Ve hâzihî senetün cedîdetün. Es’elüke fîhe’l-ısmete mineşşeytânirracîm, vel avne alâ hâzihinnefsil-emmâreti bissûi vel-iştiğâle bimâ yukarribünî ileyke, yâ zel-celâli vel-ikrâm, birahmetike yâ erhamerrâhimîn. Ve sallallâhu ve selleme alâ seyyidinâ ve nebiyyinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve ehl-i beytihî ecmaîn.)


 3. mum
  Administrator
  sene başı duası arapça türkçe okunuşu

  YENİ-HİCRİ-YİL-DUASİ-1437.jpg

  Hicri yılbaşında hangi dua okunur?

  "Bir kimse, Muharrem ayının ilk günü, aşağıdaki duâyı 3 defa okursa, Allahü teâlâ o kimseyi, gelecek Muharrem ayına kadar bütün belâlardan emîn kılar."
  "Bismillâhirrahmânirrahîm. Elhamdü lillahi Rabbil-âlemîn. Ves-salâtü ves-selâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmaîn. Allahümme Entel-Ebediyyül-Kadîm. El-Hayyül-Kerîm. El-Hannânül-Mennân. Ve hâzihî senetün cedîdetün, es’elüke fîhel’ısmete mineş-şeytânir-racîm, vel-avne alâ hâzihin-nefsil-emmâreti bis-sûi vel-iştigâle bimâ yukarribünî ileyke, yâ zel-celâli vel-ikrâm, bi-rahmetike yâ erhamer-râhimîn. Ve sallallahü ve selleme alâ seyyidinâ ve nebiyyinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve Ehli beytihî ecmaîn."


  Hicri yılbaşı duasının Türkçesi
  "Besmele", "hamdele" ve "salvele"den sonra, “Ey Allah’ım! Sen Ebedî ve Kadîmsin, varlığı, hayâtı devâmlı olan, kullarına keremi ziyâde, merhameti, ni’metler bağışlaması sonsuz, yalnız Sensin Allahım! İşte bu yeni yıldır ki, ben, bu yıl boyunca, huzûrundan kovulmuş şeytândan korumanı ve dâimâ kötülüğü emreden nefsime gâlip olmam için yardımını ve beni Sana yaklaştıran işlerle meşgûl olmamı Senden dilerim ey celâl ve ikrâm sâhibi Allahım. Ey merhametlilerin en merhametlisi, rahmetinle muâmele eyle.”

 4. Misafir
  Siyeyi çok beyendim aradığım duayı kolayca bulabildim teşekürler

+ Yorum Gönder
sene başı duası,  sene başı duası türkçe okunuşu,  sene basi duasi turkce okunusu,  sene başı duası okunuşu,  sene basi duasi,  sene sonu duası türkçe okunuşu,  sene başı duası türkçe