Konusunu Oylayın.: Hayvana tecavüzde bulunmak ve tevbe

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi
Hayvana tecavüzde bulunmak ve tevbe
 1. 26.Haziran.2011, 14:29
  1
  Misafir

  Hayvana tecavüzde bulunmak ve tevbe


  Hayvana tecavüzde bulunmak ve tevbe Mumsema SAYIN hocam ben 18 ve 19 yaşları arası bekar iken böyük günah işledim biliyorum bir af edersin .bir hayvana temasda bulunduk fakat çok pişmanım bundan gurtulma koleyi yok mudur: birde anne hakkı çok böyük biz veysel karani ve musaya met edilen kasap olamazık hatamız çok oldu bazı durumlara sabredemedim annem babam vefat edi.onun içinde çok üzüliyorum annesine babasına asi olan lar için onlar öldükden sonra onları razı edecek bir mücde bir hadis yokmu....??


 2. 26.Haziran.2011, 14:29
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  SAYIN hocam ben 18 ve 19 yaşları arası bekar iken böyük günah işledim biliyorum bir af edersin .bir hayvana temasda bulunduk fakat çok pişmanım bundan gurtulma koleyi yok mudur: birde anne hakkı çok böyük biz veysel karani ve musaya met edilen kasap olamazık hatamız çok oldu bazı durumlara sabredemedim annem babam vefat edi.onun içinde çok üzüliyorum annesine babasına asi olan lar için onlar öldükden sonra onları razı edecek bir mücde bir hadis yokmu....??


  Benzer Konular

  - Cok kere tevbe etdim bozdum. Simdi yine tevbe etmek istiyorum ama korkuyorum ki bozarim. Yine tevbe

  - Ahırdaki hayvana kur'an okunurmu

  - Nisa suresi 17. ayet: Allah'ın kabul edeceği tevbe, ancak bilmeden kötülük edip de sonra tez elden t

  - Taziyede Bulunmak (Sabır Dileğinde Bulunmak) ile ilgili hadisler

  - Tevbe Nedir? Tevbe'nin Mahiyeti ve tevbe hakkında herşey

 3. 30.Haziran.2011, 11:49
  2
  imamhatipli42
  Özel Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Ocak.2007
  Üye No: 7
  Mesaj Sayısı: 3,569
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 51

  Cevap: Hayvana tecavüzde bulunmak ve tevbe
  Ölü kadın, hayvan veya ergenlik çağına gelmemiş olan ve kendisine cinsel istek duyamayan kız çocuğu ile temas da zina hükmünde değildir. Çünkü bu gibi temasları selîm fıtrat kabul etmez. Ayrıca erkek veya kadının zinaya zorlanmamış olması da şarttır. Çünkü Raslüllah (s.a.s): "Ümmetimden hata, unutma ve zorlandıkları şeyin hükmü kaldırıldı" (Buhârî, Hudûd, 22; Talâk, II; Ebû Dâvud, Hudûd, 17; Tirmizî, Hudûd, 1; İbn Mâce, Talâk, 15) buyurmuştur.  Allah (cc) şirk hariç bütün günahları affedeceğini vaad ediyor.

  .


 4. 30.Haziran.2011, 11:49
  2
  Özel Üye  Ölü kadın, hayvan veya ergenlik çağına gelmemiş olan ve kendisine cinsel istek duyamayan kız çocuğu ile temas da zina hükmünde değildir. Çünkü bu gibi temasları selîm fıtrat kabul etmez. Ayrıca erkek veya kadının zinaya zorlanmamış olması da şarttır. Çünkü Raslüllah (s.a.s): "Ümmetimden hata, unutma ve zorlandıkları şeyin hükmü kaldırıldı" (Buhârî, Hudûd, 22; Talâk, II; Ebû Dâvud, Hudûd, 17; Tirmizî, Hudûd, 1; İbn Mâce, Talâk, 15) buyurmuştur.  Allah (cc) şirk hariç bütün günahları affedeceğini vaad ediyor.

  .

+ Yorum Gönder