+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İki kişi kendi aralarında nikah kıyabilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: İki kişi kendi aralarında nikah kıyabilir mi?

  Cevap: İki kişi kendi aralarında nikah kıyabilir mi? isimli konu Mumsema.com
  Diyelimki bir müslüman erkek yabancı bir ülkede uzun süre bir ortamda mahsur kaldı. Oradan ayrılamıyor ve başkasına ulaşamıyor. Ehl-i kitap bir bayanla nikah kıymak istiyor ama ne şahit var ne nikah kıyacak kimse. Bu durumda ne yapılır?

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: İki kişi kendi aralarında nikah kıyabilir mi?


  Reklam  Ehli kitap olan bir kadınla dini nikah kıymak caizdir. Ama iki müslüman şahit olmadan nikahı kıyamazsınız bu geçerli bir özür değildir. Günümüzde hemen hemen öyle bir ülke yok sayılır.

 3. Misafir
  Nikahta kadın şahitlerden biri uzakta olsa ve internetten görüntülü şahitlik etse dini nikah sahih olur mu?

 4. arifselim
  Yönetici
  Şahitlerden biri uzakta ise kullandığınız sisteminin ikna edici düzeyde ciddi ve güvenli olması gerekir ayrıca şahitlerin sizi ve eşinizi olacak bayanı sorulduğunda tarif edecek kadar kavrayabilmeleri, tanımaları, durumunda caiz olabileceği söylenebilir.

 5. Misafir
  Benim sevdiğim ezan şahit olsun ki mutlulukta sağlıkta karım olurmusun dedi evet dedim ezan okunurken kabul olurmu

 6. ACİLSERVİS
  Administrator
  Saçmalamakta bir yere kadar. O kadarda değil.

 7. Misafir
  Arkadaslar bana akil verin ben bir bucuk yildir biriyle birlikte ayni evde yasiyorum daha önceden evliydim ve eşim mahkemeye gelmedigi için bir türlü mahkeme bitmiyo ve ben boşanamiyorum adam kayip gibi bisey ve şuan yaşadigim kişiyle evlenemiyorum bu yüzden ben şimdi bu halde imam nikahida kiydiramiyorum malum yasak evlenmeden imam nikahi ve sürekli bu günahin içinde kivraniyorum ne yapmam lazim sizce he bu arada ben esimden ayrilali 5 sene oluyo yanlis anlasilmasin durumum benim diger eşimle hiç bir alakam yok

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
iki kişi kendi arasında dini nikah kıyabilirmi,  iki kişi arasında imam nikahı nasıl kıyılır,  kendi kendine imam nikahı nasıl kıyılır,  imam nikahı kendi kendine kıyılırmı,  iki kişi kendi aralarında nikah kıyabilirmi ,  imam nikahını kişi kendisi kıyabilirmi,  iki kişi kendi arasında dini nikah kıyabilir mi