+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kumar oynamamaya büyük tövbe ettim bozmak zorundayım çok zor durumdayım mecburum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kumar oynamamaya büyük tövbe ettim bozmak zorundayım çok zor durumdayım mecburum

  Sual: selamın aleyküm çok zor durum dayım büyük tövbe ettim bozmak zorundayım ne yapmam lazım olayı açıklayım kumar oynamıyacam dedım bıraktım dedım 3 aydır oynamadım ama şu an borç batağında yım kımse yardım etmıyor ne yapmam lazım altından kalamıyorum maddi gücüm yok mecburen tövbemi bozacam çaresizim ne yapmam lazım intihar çözüm değil cehennem ateşi var olmasa çoktan kafama sıkardım ne yapmam lazım lütfen yardım edi,n ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Kumar oynamamaya büyük tövbe ettim bozmak zorundayım çok zor durumdayım mecburum


  Reklam  Cevap: Allah yardımcın olsun kardeşim.
  Kumar oynamamaya tevbe ediyorsun birde o tevbeyi bozacağını söylüyorsun ben burdan şunu anlıyorum.Kumar oynayıp borcumu kapatacağım diyorsun. ama kumar oynarsan daha çok batarsın.
  Sen Allahtan samimi bir şekilde tevbe et ve bu kumar illetine tekrar dönme.
  Sen sıhhatli olduğun sürece iş kapıları sana açık olur.Ama kumar oynarsan hem dünyanı hemde ahiretini kaybedersin...

 3. EarthQuake®
  Yolcu
  Kazanacağınızın garantisi var mı? Yani bu borca kısmen/tamamen o kumar illeti yüzünden girmediniz mi? Yeniden kaybederseniz hem maddi hem manevi anlamda (tövbenizi bozmanız yüzünden) zarara gireceğinizi bilmiyor musunuz?

  Siz böylesine zor bir durumda tövbenize sadık kalın, Allah(cc)'tan yardım dileyin. Borcu ödemenin başka yollarını arayın. Allah (cc) da sizin tekrar günaha başvurmayışınıza, tövbenizde samimi oluşunuza göre sizi sıkıntılardan kurtarır inşallah. Bunlar sizin için bir imtihandır, bu imtihanı başarıyla geçenlerden olursunuz inşallah.

  "Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır." (İnşirah, 5)

 4. islamyolu
  Emekli
  oynaki dahada batasın. battıkca batasın. Kumardan kim zengin olmuş. Kumar adamı söndürür bitirir. kim bilir bu borçlarda eskiden kazanmış oldugun haram paralardandır kumar paralarındandır. Allah Haram malı bir türlü çıkartır insandan. bak kardeşim. Sen Allahtan ümidi kesiyorsun.. Allah kimseye taşıyamacağı yükü yüklemez. o kadar borçtan kurtulma duaları var. Al bir inanarak oku. Allaha güven. elbet Allah bir açık kapı çıkarır..

 5. Hoca
  erimeye devam...
  Hadis No : 1874 Ravi: Ebu Bekri's-Sıddik Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "İstiğfar eden kimse günde yetmiş kere de tevbesinden dönse günahta musır sayılmaz." Kaynak: Tirmizi, Da'avat 119, (3554); Ebu Davud, Salat 361, (1514) aynı hadisin başka tercümesi: İstiğfar eden, günde 70 defa aynı günahı işlese ısrar etmiş sayılmaz) hadisin doğru metnini verirmisiniz. hadiste anlatılmak istenen nedir..


  İstiğfar eden kimse günde yetmiş kere de tevbesinden dönse günahta musır sayılmaz."


  وعن أبى بكر الصديق رَضِيَ اللّهُ عَنْهُ قال: >قالَ رَسُولُ اللّهِ #: مَا أصَرَّ مَنِ اسْتَغْفَرَ، وَلَوْ عَادَ في اليَوْمِ سَبْعِينَ مَرَّةً[. أخرجه أبو داود والترمذي

  Hz. Ebû Bekri's-Sıddîk (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: "İstiğfar eden kimse günde yetmiş kere de tevbesinden dönse günahta musır sayılmaz." [Tirmizî, Daavât 119, (3554); Ebû Dâvud, Salât 361, (1514).>

  AÇIKLAMA:

  1-Bu hadisin mânâsını âlimler şöyle açıklamışlardır: "Bir kimse işlediği bir günaha tevbe ettiği takdirde, aynı günaha dönüp tekrar işler veya bir başka günahı işlerse, her seferinde tevbe de ediyorsa, bu kimse, bir günde ne kadar çok aynı günaha dönerse dönsün, yine de günahta musır sayılmaz. Musır, işlediği günahlara istiğfar etmeyen, pişman olmayan kimsedir. Israr ise çok günah işlemek demektir. İbnu Melek: "Israr, mâsiyet üzerinde sebat etmek, aralıksız günah işlemeye devam etmektir" der.

  2- Bu hadiste Allah'ın affından ümit kesilmeyeceği, işlemekte olduğu günahlardan kesin bir dönüşe azmetmiş olan kimseye Cenâb-ı Hakk'ın kapısının her an açık olduğu, böyle bir tevbenin kabûlüne, önceden işlenen günahların çokluğunun, büyüklüğünün veya çeşitliliğinin bir mâni teşkil etmeyeceği ifâde edilmektedir. Nitekim âyet-i kerimede: "Ey kendilerinin aleyhinde (günahta) haddi aşanlar! Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin... Çünkü Allah, bütün günahları affeder" (Zümer 53) buyurulmuştur.

  İbrahim Canan, Kütüb-ü sitte muhtasarı Tercüme ve Şerhi

 6. mum
  Administrator
  kumara tövbe etmek ne güzel iş olsa gerek.
  Bizim mahallede evini barını bu yolda kaybeden bir kardeş var yazık hemde çok yazık.
  Bir an önce bu illeti bırakın ve helal lokma kazanmaya çalışın ki Allah affetsin.


 7. Misafir
  Benim sorunum yasadigim ulke ile alakali burda kumar batagina dustum cirpindikca batiyoruum buradan gitmek benim icin cozum fakat burada cocuklarim var onlari birakip gidemiyorum bu durum da tam bir cikmazdayim bana Allah rizasi icin bana yardim edin cok zor durumdayim

 8. Misafir
  Kardesim ismin nedir bilmiyorum ama yapma benim.kardesim bizi bitirdi sen yapma allaha tevekkul et

 9. Misafir
  Kumar oynadım kuranın üstüne el bastım tövbe ettim ama sonra tekrar oynadım bunun cezası nedir tövbeyi bozdugum için

 10. arifselim
  Yönetici
  Birincisi kumar oynamak büyük bir günahtır haramdır. Yemin edip o yemini bozmak ise yemin kefareti gerektirir. Yinede tövbe et ve bu günahtan uzak dur. Kumar oynayanın dünyası da ahireti de bedbaht olur asla huzuru bulamaz.

+ Yorum Gönder
kumara tövbe etmek,  kumara tövbe,  kumara tövbe duası,  kumara tovbe duasi,  kumarin tovbesi