+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hz. Yakup (a.s.) ile birlikte aileleriyle Mısır'a giden İsrailoğullarının adları nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz. Yakup (a.s.) ile birlikte aileleriyle Mısır'a giden İsrailoğullarının adları nelerdir?

  Sual: galiba çok zor bi soru sordum ???
  Hz. Yakup (a.s.) ile birlikte aileleriyle Mısır'a giden İsrailoğullarının adları nelerdir? ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Hz. Yakup (a.s.) ile birlikte aileleriyle Mısır'a giden İsrailoğullarının adları nelerdir?


  Reklam  Cevap: Yûsuf Aleyhisselâm, kardeşlerine: "Bütün ev halkınızı da, bana, getiriniz!" deyip bir takım teçhizatla onları gönderdi.
  Hz. Yusuf (a.s.)'ın sağ olduğunu öğrenen ve bu haberin se­vinciyle gözleri açılan Hz. Yakub (a.s.), ona bir an önce kavuş­mak için, oğullarına hemen yol hazırlıklarına başlamalarını em­retti. Bunun üzerine başta oğulları olmak üzere bütün aile men­supları; yetmiş veya yetmiş iki, ya da, seksen üç nüfusluk ev halkıyla bu uzun ve mutlu yolculuk için gereken hazırlıklarını tamamladılar ve ardından Mısır'a doğru yola çıktılar.
  Yâkub Aleyhisselâm ve ailesi Mısır'a yaklaştıkları zaman, Yûsuf Aleyhisselâm, dört bin askerin başında ve Mısırlılardan bir çok süvarileri de yanına alarak şehrin dışında Yâkub Aleyhisselâmı karşıladı.

  Kaynaklar: Taberî-Tarih, 1/185-187; Salebî-Arais s.138; İbn.Esîr-Kâmil, 1/154; Ebülferec İbn.Cevzî-Tabsıra, 1/181; Ebülfida-Elbidaye vennihaye, 1/2l8; M. Asım Köksal, Peygamberler Tarihi, Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları: 1/293.

+ Yorum Gönder