+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Evlilikle ilgili çok önemli bir karar almam gerek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Evlilikle ilgili çok önemli bir karar almam gerek

  Sual: selamün aleyküm ben ilk evliliği malesef boşanmayla sonuçlanmış bir bayanım.Benim gibi eşinden ayrılmış 3 tane çocuğu olan bir beyle tanıştım.Hayalini kurduğum gibi cemaat mensubu çok inançlı bir insan.Çocuklarıyla beraber yaşıyor.Kendisiyle hiç olmadığı kadar birbirimizi sevdik ve anlaştık.Ailmden beni istedi.Ailem ilk başta sen çok istersen biz kabul ederiz derken sevdiğim insanı küçümsemeye ve üç çocuğu bahane etmeye başladılar.Çocukların beni huzursuz edeceğini söylediler.En son da kesinlikle hayır diyoruz dediler.Oysa sevdiğim insan da ailene söyle kesinlikle evlenicem de diyo hatta bana tarih veriyo.Evlenmek için çok acele ediyor.Acaba bişeyleri öğrenmemden korktuğu için hemen evlenmek mi istiyor.Kendisi kenara çekiliyo benim ailemi zorlamamı istiyor bu olay benim gururumu kırar çünkü ailem olmasaydı bana sahip çıkmasaydı Allah korusun eski eşim yüzünden belki de kötü yola düşecektim.Dünya kadar borcumu ödediler.Benim yüzümden maddi olarak zor duruma düştüler.Benim isteğim evleneceksem ailemin rızası ile evleneyim.Bu sefer sevdiğim adam diyor ki anne babanın rızasını almak zorunda değilsin bi imzaya bakar diyo Ramazan ayını yalnız geçirmek istemiyorum diyor.Hergün annenle konuş söyle diye beni sıkıyor ne yapacağımı şaşırdım.İlk defa birini bu kadar çok sevdim ve güvendim asla yanlış bir karar alıp ailemi ve kendimi üzmek istemiyorum.Danışacağım kimse de yok Allah rızası için bana bir akıl verin.Ayrıca bekar bir kardeşim var onu evlendirmeden benim evlenmemi istemiyorlar.önce o evlenecekmiş sonra ben.Senelerdir boşanmış bir kadın olarak kendimi kötü niyetli erkeklerden korumak için mücadele verdim.Kapımı çalıp rahatsız edenler oluyo başımda bi erkeğim olsun istiyorum namusuma sahip çıksın beni günah işlemekten korusun istiyorum.Hayata yeniden bağlandım. Umutlarım yeşerdi ama ailemin hayır demesi beni bunalıma soktu .Sizce ne yapmalıyım arkadaşlar çok ne yapacağımı ne düşüneceğimi bilemez durumdayım.bana bi akıl verin.Selamün aleyküm ? 2. EarthQuake®
  Yolcu

  Cevap: evlilikle ilgili çok önemli bir karar almam gerek


  Reklam  Cevap: Ve aleykümüsselam. Ani bir karar vermenizi bu tablo içerisinde mantıklı görmedim. Eğer evlenmek istiyorsa Ramazan öncesi-sonrası fark etmemeli. Ayrıca ailenizin rızası, görüşleri önemlidir. Onlarla istişare edip evlenmek istediğiniz kişiyi tanımaya çalışın. Duygularınızı değil aklınızı, mantığınızı ön planda tutun. Allah (cc) yardımcınız olsun. Selametle.

+ Yorum Gönder