Konusunu Oylayın.: Eşim ile ilgili sorunlarım bana bir akıl verin

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Eşim ile ilgili sorunlarım bana bir akıl verin
 1. 19.Haziran.2011, 15:26
  1
  Misafir

  Eşim ile ilgili sorunlarım bana bir akıl verin






  Eşim ile ilgili sorunlarım bana bir akıl verin Mumsema selamün aleyküm inanın çok zor durumda kalmasaydım buraya yazmazdım ama ne yapacağımı bilemedim sizden bana bir akıl vermenizi isyorum sorunum eşim kenisi bir eğitimci kendimde lise mezunuyum çalışmıyorum 9 senelik evliyim ne zaman evimiz için bir şey almak istediğimizde beni aşağılıyor layık değilsin diye mesleğiyle övünüyor o kadar anlatcak şey varki aslında neyse hep böyle her kavgada boşanmayı ağzına alıyor bir çocuğumuz var onun yanında ne kadar tartışma desemde dinlemiyor ne zaman bir tartışma çıksa kendi suçlu olduğu halde kesinlikle gelip konuşmuyor benimle ben uzatmamak için gidip konuşuyorum ama artık yeter bir yere kadar bana öyle şeyler söylüyorki yazmaya utanırım düşünün artık resmen beni tehdit ediyor günde yüzbinlerce kadın görüyorum gözüm onlara kayabilir diye beni durmadan tehdit ediyor bu insan bir imam çocuğu ama insanlıktan nasibini almamış bir insan çok merhabetsiz bana hiç değer vermiyor ev hanımıyım akşama kadar hep evdeyim ama o hep kendi ailesiyle onları gezdirip onlarla gezip tozuyor peki benim suçum ne diyorum çok şey var aslında ama ben kısaca böyle anlatmak istedim bu insanla baş edemiyorum nette kötü şeyler izliyor bunu yüzüne vurduğumda hatalı oluyorum allah rızası için bana bir akıl verin konuşacak kimsem yok yok yok o yüzden burda sizinle paylaşıyorum ve bu foruma güveniyorum sizlere güveniyorum


 2. 19.Haziran.2011, 15:26
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir



  selamün aleyküm inanın çok zor durumda kalmasaydım buraya yazmazdım ama ne yapacağımı bilemedim sizden bana bir akıl vermenizi isyorum sorunum eşim kenisi bir eğitimci kendimde lise mezunuyum çalışmıyorum 9 senelik evliyim ne zaman evimiz için bir şey almak istediğimizde beni aşağılıyor layık değilsin diye mesleğiyle övünüyor o kadar anlatcak şey varki aslında neyse hep böyle her kavgada boşanmayı ağzına alıyor bir çocuğumuz var onun yanında ne kadar tartışma desemde dinlemiyor ne zaman bir tartışma çıksa kendi suçlu olduğu halde kesinlikle gelip konuşmuyor benimle ben uzatmamak için gidip konuşuyorum ama artık yeter bir yere kadar bana öyle şeyler söylüyorki yazmaya utanırım düşünün artık resmen beni tehdit ediyor günde yüzbinlerce kadın görüyorum gözüm onlara kayabilir diye beni durmadan tehdit ediyor bu insan bir imam çocuğu ama insanlıktan nasibini almamış bir insan çok merhabetsiz bana hiç değer vermiyor ev hanımıyım akşama kadar hep evdeyim ama o hep kendi ailesiyle onları gezdirip onlarla gezip tozuyor peki benim suçum ne diyorum çok şey var aslında ama ben kısaca böyle anlatmak istedim bu insanla baş edemiyorum nette kötü şeyler izliyor bunu yüzüne vurduğumda hatalı oluyorum allah rızası için bana bir akıl verin konuşacak kimsem yok yok yok o yüzden burda sizinle paylaşıyorum ve bu foruma güveniyorum sizlere güveniyorum

 3. 24.Haziran.2011, 10:29
  2
  HİZMETKAR
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 01.Mayıs.2011
  Üye No: 86992
  Mesaj Sayısı: 368
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 4
  Bulunduğu yer: Dertlerin Babası

  Cevap: eşim ile ilgili sorunlarım bana bir akıl verin




  Ve aleykumusselam ve rahmetullahi ve berekatuh. Aile içerisindeki tartışmalara kadın ve erkek nasıl davranmalıdır?

  Zaman zaman hanımıyla zıtlaşmalar, ters düşmeler oluyormuş. Bu yüzden huzuru kaçık, rahatı bozukmuş. Basit de olsa bu kadarcık bir zıtlaşma bile bu işin sonunun gelmeyeceği kanaatine götürüyormuş kendisini. Sorusunda: – Ne diyorsunuz bu zıtlaşmamıza? Bu hayat yürümez mi, işi bitirmeye yönelmeli miyim? diye de ilave ediyor. Ben böyle kimselere biraz da ibretle, hayretle bakıyor, henüz hayatı bilmeyen acemiler olarak nazar ediyorum. Sen tanımadığın birinin evinde dünyaya gelip büyümüş biriyle müşterek bir hayat yaşamaya başlayacaksın. Sonra da tümüyle aynılık bekleyecek, basit de olsa bir zıtlaşma ve ters düşmeyi, normal kabul etmeyeceksin, olur mu böyle hayali bir evlilik, böyle anlayış? Böyle insan tipi?.

  Hayalperest olmamak lazımdır. Sen hanımınla, hanımın da yer yer seninle zıt düşebilir, farklı anlayış ve düşüncede olabilirsiniz. Bunlar geçimsizlik sebebi olamaz. Büyütülüp de huzursuzluk icabı sayılamaz.

  Hangi babanın öz evlatları arasında görülmüş biribiriyle tamı tamına aynı olmak, farklı, düşünce ve tavırların sahibi olmamak. Var mı böyle öz kardeşlerin arasında tıpkılık, aynılık, farksızlık?

  Kardeşler arasında bile farklılık mevcut değil mi? Aynı babanın, ananın çocukları arasında bulunan farklılık, başka ana babanın çocukları arasında neden bulunmasın? Bulununca neden bir geçimsizlik sebebi olarak görülüp kötülük işareti şeklinde değerlendirilsin?

  Karı koca demek iki tane ağaçtan yapılmış manken insan gibi birbirinden farksız olmak demek değildir.

  Mesele, temel, mefhumlarda ayrı olmamak, İslâm’ın esas konularında zıt düşmemektedir. Bunlarda bile farklılık olsa işi zamana bırakıp, düzeltmeye yönelmek gerekir.

  İnsanın kalbini, gönlünü gerçeğe çevirme selahiyeti yalnız kendi elinde olan Allah’a havale etmelidir.

  Rabbimiz Rasulü’ne bile:

  – Sen sevdiğini hidayete erdiremezsin. Ancak Allah’tır istediğini hidayete erdiren, gerçeğe döndüren, buyurmuştur.

  Sözün burasında insanlığa örnek aile hayatı yaşamış olan Efendimiz (sav)’den bir misal arz edeyim de görün aile içinde ne gibi olaylar olabilir, ne türlü de düzeltme yoluna gidilir.

  Olayı Buhari’den özetleyeceğim:

  Efendimiz Hazretleri kızı Fatıma’nın evine girdiğinde damadı Ali’nin bulunmadığını görünce soruyor. Cevap:

  – Ali ile bir konuda biraz tartıştık. O da küsüp gitti, nerede olduğunu bilemiyorum.

  Efendimiz (sav) üzülerek yanında bulunan Sehl bin Sad’a emir verir:

  – Git Ali’yi bul. Nerede olduğunu bana bildir.

  Az sonra gelen Sehl bin Sad:

  – Ya Rasûlallah, Ali mescitte toprak üzerine uzanmış uyuyor, der.

  Efendimiz (sav) hemen mescide gider, uzanmış halde toz toprağa bulanmış vaziyette görünen Hz. Ali’ye şöyle seslenir:

  – Kalk ya Eba Tûrab!

  Bu sesleniş üzerine uyanıp baktığında başı ucunda Rasûlullah’ı (sav) gören Hz. Ali (ra) hemen fırlayıp ayağa kalkar. Efendimiz (sav) şefkatle elinden tutar, evine getirir ve birlikte otururlar. Şuradan buradan sohbetle arayı bulup küslüğü giderir, tam bir sevgi saygı ortamı meydana getirdikten sonra kalkıp gider.

  Bu sırada Rasûlullah’ın mübarek yüzündeki sevinci gören sahabi sorar:

  – Ya Rasûlallah, sizi çok sevinçli görmekteyiz.

  Şöyle cevap verir:

  – Nasıl sevinmeyeyim? Çok sevdiğim iki kişinin arasını bulmaya muvaffak oldum. Bu sevinilecek bir olay.

  Hanımlarla beylere bu olay bir şeyler fısıldamış olmalı, benim bir şey ilave etmeme ihtiyaç duyulmamalıdır.

  Zira Hazret-i Ali ile Hazret-i Fatıma da aile içi nazlanmalara maruz kalabiliyor; ama işi uzatmayıp düzeltmeye yöneliyorlar. Bize ne oluyor sanki? Yoksa (haşa!) biz onlardan daha mı ileriyiz?

  AİLENİN VAZGEÇİLMEZ ŞARTI, NİÇİN SABIRDIR?

  Arzulanan aile hayatı odur ki hanımla bey ortak düşüncede ve anlayışta olsunlar, verecekleri kararlarını ortak olarak versinler, ‘evet’lerini, ‘hayırlarını birlikte tespit etsinler.

  Ancak bu, bir idealdir; idealler her zaman vaki ve mümkün olmamaktadır. Ya bey ya da hanım tarafında farklı mizaç, kültür ve beğeniler söz konusu oluyor, bazen ortak noktayı da bulamadıkları görülüyor; bu defa birinin isteğine ötekinin evet demesi, anlayış göstererek aile hayatını sürdürmesi söz konusu olabiliyor.

  İşte burada sabır devreye giriyor. Zaten ben de bugün sabırdan söz etmek istiyorum sizlere.

  Gerçekten de aile hayatında sabrın yeri küçümsenemez. Hatta denebilir ki sabırsız aile hayatı olamaz, olursa mutlaka birilerinin öfkesi, hiddeti, şiddeti havayı gerginleştirir, Bu da zor bir hayat olur. Bundan dolayı Efendimiz (sav), aile hayatında sabra dikkat çekmiş, fevkalâde özel ve güzel değerlendirmeler nazara vermiştir. Şöyle ki:

  Sabır her yerde güzeldir; ama aile hayatında daha güzeldir. Çünkü aile hayatındaki sabır sahibini Cennete götürmekle kalmaz, sabrın derinlik ve şiddetine göre de cennetteki makamları da yüceltir, hatta cennet hanımlarının ablası, ağabeyi makamına bile yükseltebilir.

  Daha da ilerisi, sabır, erkeği Eyyüb aleyhisselam’ın sabrının sevabına ulaştırabileceği gibi; hanımı da Asiye validemizin sabır sevabına kavuşturabilir.

  Efendimiz (sav)’in bu konudaki hadis-i şerifini İmam-ı Gazali Hazretleri, Mükaşefesinde şöyle nakletmektedir:

  – Kim hanımının uyumsuzluğuna sabrederse (sabrın zorluk ve şiddetine göre) Allah o beye Eyyüb aleyhisselam’ın sabrına verdiği mükafat gibi mükafatlar verebilir.

  Kim de beyinin uyumsuzluğuna sabrederse (yine sabrın şiddet ve zorluğuna göre) Allahü Teala o hanıma da Firavun’un hanımı Asiye’nin sabrına verdiği sevap gibi sevap verebilir.

  Evet, aile içindeki taraflara sabrın kazandırdığı uhrevi derece ve mükafatlar böyledir. Zaten sabrın bu türlü sevabını düşünüp de sabredenler, derhal evde güzel bir havanın esmesine de sebep olurlar, kendilerini sabra zorlayan olumsuzluklar da bu sebeple azalır, hatta zaman içinde de yok bile olabilir. Ahiretten önce dünyada sabrın karşılığını alırlar.

  İmam–ı Gazali bu hadisi naklettikten sonra taraflara oldukça ikaz edici bir not daha ilave etmekte ve demektedir ki:

  Bu niçin böyle? Allahü Azimüşşan yuvanın yıkılmasını değil, devamını istiyor da ondan. O yüzden evliliğin devamını sağlayacak beylere Eyyüb aleyhisselam, hanımlara da Asiye validemizin sevabını vaat ediyor.

  Sözü uzatmamak için diyebiliriz ki:

  – Ailede ideal olan, tarafların konuşarak, anlaşarak kararlarını ortak vermeleridir. Ancak idealler her zaman vaki ve mümkün olmamaktadır. Geriye sabır kalıyor. Sabrı tercih edenlerin asla pişman olmayacakları, hatta ahretteki mükafatlarını görünce keşke daha da sabırlı davransaydık diyecekleri de hatırlatılıyor.

  Ahmed ŞAHİN


 4. 24.Haziran.2011, 10:29
  2
  Devamlı Üye



  Ve aleykumusselam ve rahmetullahi ve berekatuh. Aile içerisindeki tartışmalara kadın ve erkek nasıl davranmalıdır?

  Zaman zaman hanımıyla zıtlaşmalar, ters düşmeler oluyormuş. Bu yüzden huzuru kaçık, rahatı bozukmuş. Basit de olsa bu kadarcık bir zıtlaşma bile bu işin sonunun gelmeyeceği kanaatine götürüyormuş kendisini. Sorusunda: – Ne diyorsunuz bu zıtlaşmamıza? Bu hayat yürümez mi, işi bitirmeye yönelmeli miyim? diye de ilave ediyor. Ben böyle kimselere biraz da ibretle, hayretle bakıyor, henüz hayatı bilmeyen acemiler olarak nazar ediyorum. Sen tanımadığın birinin evinde dünyaya gelip büyümüş biriyle müşterek bir hayat yaşamaya başlayacaksın. Sonra da tümüyle aynılık bekleyecek, basit de olsa bir zıtlaşma ve ters düşmeyi, normal kabul etmeyeceksin, olur mu böyle hayali bir evlilik, böyle anlayış? Böyle insan tipi?.

  Hayalperest olmamak lazımdır. Sen hanımınla, hanımın da yer yer seninle zıt düşebilir, farklı anlayış ve düşüncede olabilirsiniz. Bunlar geçimsizlik sebebi olamaz. Büyütülüp de huzursuzluk icabı sayılamaz.

  Hangi babanın öz evlatları arasında görülmüş biribiriyle tamı tamına aynı olmak, farklı, düşünce ve tavırların sahibi olmamak. Var mı böyle öz kardeşlerin arasında tıpkılık, aynılık, farksızlık?

  Kardeşler arasında bile farklılık mevcut değil mi? Aynı babanın, ananın çocukları arasında bulunan farklılık, başka ana babanın çocukları arasında neden bulunmasın? Bulununca neden bir geçimsizlik sebebi olarak görülüp kötülük işareti şeklinde değerlendirilsin?

  Karı koca demek iki tane ağaçtan yapılmış manken insan gibi birbirinden farksız olmak demek değildir.

  Mesele, temel, mefhumlarda ayrı olmamak, İslâm’ın esas konularında zıt düşmemektedir. Bunlarda bile farklılık olsa işi zamana bırakıp, düzeltmeye yönelmek gerekir.

  İnsanın kalbini, gönlünü gerçeğe çevirme selahiyeti yalnız kendi elinde olan Allah’a havale etmelidir.

  Rabbimiz Rasulü’ne bile:

  – Sen sevdiğini hidayete erdiremezsin. Ancak Allah’tır istediğini hidayete erdiren, gerçeğe döndüren, buyurmuştur.

  Sözün burasında insanlığa örnek aile hayatı yaşamış olan Efendimiz (sav)’den bir misal arz edeyim de görün aile içinde ne gibi olaylar olabilir, ne türlü de düzeltme yoluna gidilir.

  Olayı Buhari’den özetleyeceğim:

  Efendimiz Hazretleri kızı Fatıma’nın evine girdiğinde damadı Ali’nin bulunmadığını görünce soruyor. Cevap:

  – Ali ile bir konuda biraz tartıştık. O da küsüp gitti, nerede olduğunu bilemiyorum.

  Efendimiz (sav) üzülerek yanında bulunan Sehl bin Sad’a emir verir:

  – Git Ali’yi bul. Nerede olduğunu bana bildir.

  Az sonra gelen Sehl bin Sad:

  – Ya Rasûlallah, Ali mescitte toprak üzerine uzanmış uyuyor, der.

  Efendimiz (sav) hemen mescide gider, uzanmış halde toz toprağa bulanmış vaziyette görünen Hz. Ali’ye şöyle seslenir:

  – Kalk ya Eba Tûrab!

  Bu sesleniş üzerine uyanıp baktığında başı ucunda Rasûlullah’ı (sav) gören Hz. Ali (ra) hemen fırlayıp ayağa kalkar. Efendimiz (sav) şefkatle elinden tutar, evine getirir ve birlikte otururlar. Şuradan buradan sohbetle arayı bulup küslüğü giderir, tam bir sevgi saygı ortamı meydana getirdikten sonra kalkıp gider.

  Bu sırada Rasûlullah’ın mübarek yüzündeki sevinci gören sahabi sorar:

  – Ya Rasûlallah, sizi çok sevinçli görmekteyiz.

  Şöyle cevap verir:

  – Nasıl sevinmeyeyim? Çok sevdiğim iki kişinin arasını bulmaya muvaffak oldum. Bu sevinilecek bir olay.

  Hanımlarla beylere bu olay bir şeyler fısıldamış olmalı, benim bir şey ilave etmeme ihtiyaç duyulmamalıdır.

  Zira Hazret-i Ali ile Hazret-i Fatıma da aile içi nazlanmalara maruz kalabiliyor; ama işi uzatmayıp düzeltmeye yöneliyorlar. Bize ne oluyor sanki? Yoksa (haşa!) biz onlardan daha mı ileriyiz?

  AİLENİN VAZGEÇİLMEZ ŞARTI, NİÇİN SABIRDIR?

  Arzulanan aile hayatı odur ki hanımla bey ortak düşüncede ve anlayışta olsunlar, verecekleri kararlarını ortak olarak versinler, ‘evet’lerini, ‘hayırlarını birlikte tespit etsinler.

  Ancak bu, bir idealdir; idealler her zaman vaki ve mümkün olmamaktadır. Ya bey ya da hanım tarafında farklı mizaç, kültür ve beğeniler söz konusu oluyor, bazen ortak noktayı da bulamadıkları görülüyor; bu defa birinin isteğine ötekinin evet demesi, anlayış göstererek aile hayatını sürdürmesi söz konusu olabiliyor.

  İşte burada sabır devreye giriyor. Zaten ben de bugün sabırdan söz etmek istiyorum sizlere.

  Gerçekten de aile hayatında sabrın yeri küçümsenemez. Hatta denebilir ki sabırsız aile hayatı olamaz, olursa mutlaka birilerinin öfkesi, hiddeti, şiddeti havayı gerginleştirir, Bu da zor bir hayat olur. Bundan dolayı Efendimiz (sav), aile hayatında sabra dikkat çekmiş, fevkalâde özel ve güzel değerlendirmeler nazara vermiştir. Şöyle ki:

  Sabır her yerde güzeldir; ama aile hayatında daha güzeldir. Çünkü aile hayatındaki sabır sahibini Cennete götürmekle kalmaz, sabrın derinlik ve şiddetine göre de cennetteki makamları da yüceltir, hatta cennet hanımlarının ablası, ağabeyi makamına bile yükseltebilir.

  Daha da ilerisi, sabır, erkeği Eyyüb aleyhisselam’ın sabrının sevabına ulaştırabileceği gibi; hanımı da Asiye validemizin sabır sevabına kavuşturabilir.

  Efendimiz (sav)’in bu konudaki hadis-i şerifini İmam-ı Gazali Hazretleri, Mükaşefesinde şöyle nakletmektedir:

  – Kim hanımının uyumsuzluğuna sabrederse (sabrın zorluk ve şiddetine göre) Allah o beye Eyyüb aleyhisselam’ın sabrına verdiği mükafat gibi mükafatlar verebilir.

  Kim de beyinin uyumsuzluğuna sabrederse (yine sabrın şiddet ve zorluğuna göre) Allahü Teala o hanıma da Firavun’un hanımı Asiye’nin sabrına verdiği sevap gibi sevap verebilir.

  Evet, aile içindeki taraflara sabrın kazandırdığı uhrevi derece ve mükafatlar böyledir. Zaten sabrın bu türlü sevabını düşünüp de sabredenler, derhal evde güzel bir havanın esmesine de sebep olurlar, kendilerini sabra zorlayan olumsuzluklar da bu sebeple azalır, hatta zaman içinde de yok bile olabilir. Ahiretten önce dünyada sabrın karşılığını alırlar.

  İmam–ı Gazali bu hadisi naklettikten sonra taraflara oldukça ikaz edici bir not daha ilave etmekte ve demektedir ki:

  Bu niçin böyle? Allahü Azimüşşan yuvanın yıkılmasını değil, devamını istiyor da ondan. O yüzden evliliğin devamını sağlayacak beylere Eyyüb aleyhisselam, hanımlara da Asiye validemizin sevabını vaat ediyor.

  Sözü uzatmamak için diyebiliriz ki:

  – Ailede ideal olan, tarafların konuşarak, anlaşarak kararlarını ortak vermeleridir. Ancak idealler her zaman vaki ve mümkün olmamaktadır. Geriye sabır kalıyor. Sabrı tercih edenlerin asla pişman olmayacakları, hatta ahretteki mükafatlarını görünce keşke daha da sabırlı davransaydık diyecekleri de hatırlatılıyor.

  Ahmed ŞAHİN

 5. 18.Mart.2016, 09:03
  3
  Misafir

  Cevap: Eşim ile ilgili sorunlarım bana bir akıl verin

  Öncelikle Allah sabır versin kardeşim aradan Zaman geçmiş şimdi ne alemdesin bilmiyorum belikede herşey düzelmiştir mutlusundur (inşaAllah)
  ama bu tip insanlar egosu yüksek kendini üstün gören kişileri dize getirmek çok güçtür. Egoist olan kişiler eşlerini sürekli küçük düşürür. Gelelim yöntemlere ya kişiliğinden ödün vermez arkanı döner gidersin yada mücadele edersin. Önce kendini geliştirmelisin her alanda bol bol kitap okumak lazım dış görünüşünü değiştirmen lazım eğer kiloluysan mesela kilo vermen lazım ve davranışlarını değiştirmen lazım bunun devamını yazmam için senin şuan ki durumunu bilmem lazım


 6. 18.Mart.2016, 09:03
  3
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Öncelikle Allah sabır versin kardeşim aradan Zaman geçmiş şimdi ne alemdesin bilmiyorum belikede herşey düzelmiştir mutlusundur (inşaAllah)
  ama bu tip insanlar egosu yüksek kendini üstün gören kişileri dize getirmek çok güçtür. Egoist olan kişiler eşlerini sürekli küçük düşürür. Gelelim yöntemlere ya kişiliğinden ödün vermez arkanı döner gidersin yada mücadele edersin. Önce kendini geliştirmelisin her alanda bol bol kitap okumak lazım dış görünüşünü değiştirmen lazım eğer kiloluysan mesela kilo vermen lazım ve davranışlarını değiştirmen lazım bunun devamını yazmam için senin şuan ki durumunu bilmem lazım

 7. 06.Temmuz.2016, 12:49
  4
  Misafir

  Cevap: Eşim ile ilgili sorunlarım bana bir akıl verin

  Kardeşim en iyisi ya kendine çok acil bir iş bul yada eşini boşa, zira ileride başına çok iş açılır ve sende elinde olmadan kötü şeyler yapıp çocuğunu ortada bırakırsın, onun içindir ki derhal eşini boşa hiç değilse çocuk annesinde kalır, sende arada bir gidip görürsün.


 8. 06.Temmuz.2016, 12:49
  4
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Kardeşim en iyisi ya kendine çok acil bir iş bul yada eşini boşa, zira ileride başına çok iş açılır ve sende elinde olmadan kötü şeyler yapıp çocuğunu ortada bırakırsın, onun içindir ki derhal eşini boşa hiç değilse çocuk annesinde kalır, sende arada bir gidip görürsün.

 9. 09.Aralık.2016, 22:40
  5
  Misafir

  Yorum: Eşim ile ilgili sorunlarım bana bir akıl verin

  Hocam ben çalışyorum am hatun üzülmesindiye parasız kalmasındiy dayma ben halkın içinden beni bozuyor ben neyapayim allah a havele ediyorum ama bi sonuç alamiyorum bir kızım var onun için sesimi cikaramiyorum aylığımı hep sini veriyorum ama gene suzmiyor


 10. 09.Aralık.2016, 22:40
  5
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Hocam ben çalışyorum am hatun üzülmesindiye parasız kalmasındiy dayma ben halkın içinden beni bozuyor ben neyapayim allah a havele ediyorum ama bi sonuç alamiyorum bir kızım var onun için sesimi cikaramiyorum aylığımı hep sini veriyorum ama gene suzmiyor

 11. 25.Ocak.2017, 21:00
  6
  Misafir

  Yorum: Eşim ile ilgili sorunlarım bana bir akıl verin

  Selamunaleykum. Ben yedi senelik evliyim birde cocugum var esim ilk uc yil kadar iyiydi ufak tefek olan tartışmalar disinda. Ama son yillarda beni hergun aglatir oldu yalan yere kurana el basmalar kumar oynayip bizi borca düşürdü konusma gibi bir huyu yoktur zaten direk kavgaya dönüştürür siddette uyguladigi oldu kendi ailesi reddetti gibi bisey konusmuyorlar esimle. Ben ayrilcam dedifumde duzeltecegim diye soz veriyor ama hep gizli sakli isleri var. Eve ve cocuga karsi cok sorumsuz maddi ve manevi hersey benden. Ona ben bakiyorum o borc yapiyor ben ödüyorum yuvam bozulmasin diyorum ama beni hergun aglatir oldu hic hatasini kabul etmiyor gunlerce sueat asiyor sizce napmaliyim sabretmelimiyim yoksa bitirmelimiyim


 12. 25.Ocak.2017, 21:00
  6
  Aslı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Aslı
  Misafir
  Selamunaleykum. Ben yedi senelik evliyim birde cocugum var esim ilk uc yil kadar iyiydi ufak tefek olan tartışmalar disinda. Ama son yillarda beni hergun aglatir oldu yalan yere kurana el basmalar kumar oynayip bizi borca düşürdü konusma gibi bir huyu yoktur zaten direk kavgaya dönüştürür siddette uyguladigi oldu kendi ailesi reddetti gibi bisey konusmuyorlar esimle. Ben ayrilcam dedifumde duzeltecegim diye soz veriyor ama hep gizli sakli isleri var. Eve ve cocuga karsi cok sorumsuz maddi ve manevi hersey benden. Ona ben bakiyorum o borc yapiyor ben ödüyorum yuvam bozulmasin diyorum ama beni hergun aglatir oldu hic hatasini kabul etmiyor gunlerce sueat asiyor sizce napmaliyim sabretmelimiyim yoksa bitirmelimiyim

 13. 26.Ocak.2017, 03:21
  7
  rana
  Aciz Kul

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 07.Temmuz.2007
  Üye No: 5879
  Mesaj Sayısı: 5,593
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 69
  Bulunduğu yer: Almanya

  Yorum: Eşim ile ilgili sorunlarım bana bir akıl verin

  Alıntı
  Hocam ben çalışyorum am hatun üzülmesindiye parasız kalmasındiy dayma ben halkın içinden beni bozuyor ben neyapayim allah a havele ediyorum ama bi sonuç alamiyorum bir kızım var onun için sesimi cikaramiyorum aylığımı hep sini veriyorum ama gene suzmiyor
  Bu iki cümlenden dahi ne kadar yanlis davrandigini cikarabildim kardesim.
  Sanirim bunalimda insanoglu pek saglikli düsünemedigi icin hatalarini görmüyor.
  Esininiz sizin hasas bölgenizi kullaniyor. Allaha havale ederek ailevi sorunlari cözemezsiniz.
  Allaha bolca dua edin. Aile huzuru dileyin.

  Bir kere esinizi evladiniz uyudugu bir vakitte, karsiniza alin, durumu izah edin, huzur bulamadiginizi ve artik cok ciddi noktalara geldiginizi ve kendisinin bu gibi huylardan vazgecmezse sonucun kötü olcagini hatirlatin.

  "Evin reisi erkektir" denilen söz erkek bayandan daha üstün diye degildir. Bir erkegin kendi evinde sözü gectigi kendi yuvasinin reisi yöneticisidir demektir, evde erkegin sözü gecmezse o evde huzursuzluk cikar cünkü bir evde bir bayan yönetirse, biz bayanlar duygularimiz her yarim saatte bir degistigi icin, erkekleri sivanadan cikaririz.

  Size tavsiyem elinize ipleri tekrar alin, merhametinizi sevginizi ailenizden mahrum etmeyin fakat size olan saygisini kesinlikle hatirlatin.
  Esinizle Nureddin Yildiz hocanin sohbetlerini dinleyin. Evinizde kuran eksik olmasin.
  Esinizle eslerin birbirine olan görevlerini tekrar gözden gecirin.

  Dua ile..



  Alıntı
  Selamunaleykum. Ben yedi senelik evliyim birde cocugum var esim ilk uc yil kadar iyiydi ufak tefek olan tartışmalar disinda. Ama son yillarda beni hergun aglatir oldu yalan yere kurana el basmalar kumar oynayip bizi borca düşürdü konusma gibi bir huyu yoktur zaten direk kavgaya dönüştürür siddette uyguladigi oldu kendi ailesi reddetti gibi bisey konusmuyorlar esimle. Ben ayrilcam dedifumde duzeltecegim diye soz veriyor ama hep gizli sakli isleri var. Eve ve cocuga karsi cok sorumsuz maddi ve manevi hersey benden. Ona ben bakiyorum o borc yapiyor ben ödüyorum yuvam bozulmasin diyorum ama beni hergun aglatir oldu hic hatasini kabul etmiyor gunlerce sueat asiyor sizce napmaliyim sabretmelimiyim yoksa bitirmelimiyim
  ve aleykumusselam ve rahmetullah kardesim,

  bir müslümanin evinde bu tür sorunlarin oldugunu okuyunca inanin cok üzülüyorum.
  Dünyada o kadar ciddi sorunlar varken biz kendi kalemizi koruyamaz olduk.
  Allah öncelikle yardimciniz olsun.
  Önce kendiniz sonra evladiniz icin gidip ailenizden yardim alin. Bir büyügünüze danisin, esinizle konussun, degismicekse hayatinizi cehenneme cevirmeye hakki yok. Eger dediginizi gibi sizin ve evladinizin riskini harama yatiriyorsa, evde siddet uguluyorsa, bir büyügünüzü alip en dogru karari verin.

  Allah ümmeti Muhammede yardim etsin.

  Dua ile..



 14. 26.Ocak.2017, 03:21
  7
  Aciz Kul
  Alıntı
  Hocam ben çalışyorum am hatun üzülmesindiye parasız kalmasındiy dayma ben halkın içinden beni bozuyor ben neyapayim allah a havele ediyorum ama bi sonuç alamiyorum bir kızım var onun için sesimi cikaramiyorum aylığımı hep sini veriyorum ama gene suzmiyor
  Bu iki cümlenden dahi ne kadar yanlis davrandigini cikarabildim kardesim.
  Sanirim bunalimda insanoglu pek saglikli düsünemedigi icin hatalarini görmüyor.
  Esininiz sizin hasas bölgenizi kullaniyor. Allaha havale ederek ailevi sorunlari cözemezsiniz.
  Allaha bolca dua edin. Aile huzuru dileyin.

  Bir kere esinizi evladiniz uyudugu bir vakitte, karsiniza alin, durumu izah edin, huzur bulamadiginizi ve artik cok ciddi noktalara geldiginizi ve kendisinin bu gibi huylardan vazgecmezse sonucun kötü olcagini hatirlatin.

  "Evin reisi erkektir" denilen söz erkek bayandan daha üstün diye degildir. Bir erkegin kendi evinde sözü gectigi kendi yuvasinin reisi yöneticisidir demektir, evde erkegin sözü gecmezse o evde huzursuzluk cikar cünkü bir evde bir bayan yönetirse, biz bayanlar duygularimiz her yarim saatte bir degistigi icin, erkekleri sivanadan cikaririz.

  Size tavsiyem elinize ipleri tekrar alin, merhametinizi sevginizi ailenizden mahrum etmeyin fakat size olan saygisini kesinlikle hatirlatin.
  Esinizle Nureddin Yildiz hocanin sohbetlerini dinleyin. Evinizde kuran eksik olmasin.
  Esinizle eslerin birbirine olan görevlerini tekrar gözden gecirin.

  Dua ile..



  Alıntı
  Selamunaleykum. Ben yedi senelik evliyim birde cocugum var esim ilk uc yil kadar iyiydi ufak tefek olan tartışmalar disinda. Ama son yillarda beni hergun aglatir oldu yalan yere kurana el basmalar kumar oynayip bizi borca düşürdü konusma gibi bir huyu yoktur zaten direk kavgaya dönüştürür siddette uyguladigi oldu kendi ailesi reddetti gibi bisey konusmuyorlar esimle. Ben ayrilcam dedifumde duzeltecegim diye soz veriyor ama hep gizli sakli isleri var. Eve ve cocuga karsi cok sorumsuz maddi ve manevi hersey benden. Ona ben bakiyorum o borc yapiyor ben ödüyorum yuvam bozulmasin diyorum ama beni hergun aglatir oldu hic hatasini kabul etmiyor gunlerce sueat asiyor sizce napmaliyim sabretmelimiyim yoksa bitirmelimiyim
  ve aleykumusselam ve rahmetullah kardesim,

  bir müslümanin evinde bu tür sorunlarin oldugunu okuyunca inanin cok üzülüyorum.
  Dünyada o kadar ciddi sorunlar varken biz kendi kalemizi koruyamaz olduk.
  Allah öncelikle yardimciniz olsun.
  Önce kendiniz sonra evladiniz icin gidip ailenizden yardim alin. Bir büyügünüze danisin, esinizle konussun, degismicekse hayatinizi cehenneme cevirmeye hakki yok. Eger dediginizi gibi sizin ve evladinizin riskini harama yatiriyorsa, evde siddet uguluyorsa, bir büyügünüzü alip en dogru karari verin.

  Allah ümmeti Muhammede yardim etsin.

  Dua ile..


 15. 26.Ocak.2017, 17:40
  8
  Misafir

  Yorum: Eşim ile ilgili sorunlarım bana bir akıl verin

  Selamualeykum hocam ben kapali bir bayanim 14 yasinda kızımizvar ben kapanmasini istiyorum esimde yok daha erken diyor bu konuda cok huzursuz oluyoruz.fikir verirseniz cok sevinrim saygilar...


 16. 26.Ocak.2017, 17:40
  8
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Selamualeykum hocam ben kapali bir bayanim 14 yasinda kızımizvar ben kapanmasini istiyorum esimde yok daha erken diyor bu konuda cok huzursuz oluyoruz.fikir verirseniz cok sevinrim saygilar...

 17. 07.Mart.2017, 12:48
  9
  Misafir

  Yorum: Eşim ile ilgili sorunlarım bana bir akıl verin

  27 yaşındayım 3 yıllık evliyim evlendikten sonra şehir değiştirip geldim eşim burda doğup büyümüş aynı memleketteniz ama ben buraya alışamıyorum ve sürekli eşimle memlekete taşınmak için tartşıyoruz o istemiyo bende burda kimsem olmadığı için sıkılıyorum aileme yakın olmak istiyorum


 18. 07.Mart.2017, 12:48
  9
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  27 yaşındayım 3 yıllık evliyim evlendikten sonra şehir değiştirip geldim eşim burda doğup büyümüş aynı memleketteniz ama ben buraya alışamıyorum ve sürekli eşimle memlekete taşınmak için tartşıyoruz o istemiyo bende burda kimsem olmadığı için sıkılıyorum aileme yakın olmak istiyorum

 19. 12.Mart.2017, 03:25
  10
  Misafir

  Yorum: Eşim ile ilgili sorunlarım bana bir akıl verin

  Slm aleykum Ben dört aylık evliyim esimle çocuğumuz olmuyr esim çok uzuyr beni biz altı sene çıktık sonra evlendik dört aydır evliyim eşime ne dersem tersliyr yeni evliyim ihtiyaç katı söyleyen almıyor her hafta sonu tartışıyor benle dört aydır böyle yardımcı olan


 20. 12.Mart.2017, 03:25
  10
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Slm aleykum Ben dört aylık evliyim esimle çocuğumuz olmuyr esim çok uzuyr beni biz altı sene çıktık sonra evlendik dört aydır evliyim eşime ne dersem tersliyr yeni evliyim ihtiyaç katı söyleyen almıyor her hafta sonu tartışıyor benle dört aydır böyle yardımcı olan

 21. 12.Mart.2017, 12:05
  11
  Misafir

  Yorum: Eşim ile ilgili sorunlarım bana bir akıl verin

  Merhaba ben beş yıldır evliyim iki çocuğum var ve evin içinde yaşıyorum kaynanan kayın peder ve iki bekar kayınım var Ben ikinci gelinim benden büyük olan alt kata benden bi küçük de geldi bi yıl kaldı çıktı benim eşim hep aylesini tutuyor bi kere beni onlara karşı savunmamış en ufak hatamda bile ben karışıyor lar eşim onlardan çok çekiniyor ayrı eve çıkmak için ne yapmalıyım


 22. 12.Mart.2017, 12:05
  11
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Merhaba ben beş yıldır evliyim iki çocuğum var ve evin içinde yaşıyorum kaynanan kayın peder ve iki bekar kayınım var Ben ikinci gelinim benden büyük olan alt kata benden bi küçük de geldi bi yıl kaldı çıktı benim eşim hep aylesini tutuyor bi kere beni onlara karşı savunmamış en ufak hatamda bile ben karışıyor lar eşim onlardan çok çekiniyor ayrı eve çıkmak için ne yapmalıyım

 23. 09.Mayıs.2017, 16:45
  12
  Misafir

  Yorum: Eşim ile ilgili sorunlarım bana bir akıl verin

  Eşim bana karşı çok vijdansız merhametsız babasını kışkırtıp vurdurttu bana dayanacak gücüm kalmadı ne edıcrm ben ya ben onları oldurucem yada onlar benı bana bir çikis yolu gosterım ıkı cocugum var 6senedir evliyim


 24. 09.Mayıs.2017, 16:45
  12
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Eşim bana karşı çok vijdansız merhametsız babasını kışkırtıp vurdurttu bana dayanacak gücüm kalmadı ne edıcrm ben ya ben onları oldurucem yada onlar benı bana bir çikis yolu gosterım ıkı cocugum var 6senedir evliyim




+ Yorum Gönder