+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Din Görevlilerine Yaz Kuran Kursu Semineri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Din Görevlilerine Yaz Kuran Kursu Semineri


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Din Görevlilerine Yaz Kuran Kursu Semineri


  Reklam  Cevap: Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Türkiye genelinde 27 Haziran 26 Ağustos 2011 tarihleri arasında 3 kur olarak düzenlenecek Yaz Kur'an kursları öncesinde Siirt'teki din görevlileri eğitime alındı.

  Siirt İl Müftülüğü'ne bağlı Ebul Vefa Camii'nde gerçekleştirilen ve 5 gün sürecek seminerde, İl Müftüsü Faruk Arvas ve diğer yöneticiler tarafından din görevlilerine kurs programı boyunca dikkat edecekleri hususlar hakkında bilgiler verildi.

  Seminerin açılış konuşmasını yapan Siirt Müftüsü Faruk Arvas, "27 Haziran'dan itibaren, ilköğretimin 5'inci sınıfını tamamlayan öğrenciler için kanuni temsilcilerinin talebine bağlı olarak Kur'an ı Kerim ve mealini öğrenebilmeleri ve dini bilgilerini geliştirebilmeleri amacıyla 9 hafta süreli yaz Kur'an kursları düzenleniyor. Üç kur halindeki eğitimlerde Kur'an-ı Kerim, itikat, ibadet, siyer ve ahlak dersleri yapılacak. Haftada 5 gün, günde 3 saat olarak yapılacak derslerin sonunda kurlarını başarı ile bitiren öğrencilere katılım belgesi verilecek. " dedi.

  Yaz Kur'an kurslarına her yıl il genelinden binlerce öğrencinin katıldığını ifade eden Arvas, "Onların psikolojik gelişimine uygun olarak eğitim öğretim yapmamız gerekmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı'nca hazırlanan müfredat çerçevesinde verilecek eğitimin kalitesini artırmak, doğru din anlayışını, bilgisini öğretmek istiyoruz. Bu amaçla din görevlilerimizi, kurs öncesi seminere alıyoruz. " diye konuştu.

  Toplam 180 din görevlisinin katıldığı ve 5 gün sürecek seminerleri, Siirt Müftüsü Faruk Arvas, Müftü Yardımcısı M. Baki Bilgili, Din Hizmetleri Eğitim Şube Müdürü Ahmet Uluç ve Personel İdari Mali İşler Müdürü Zeki Dildirim tarafından verilecek.

  Cihan

+ Yorum Gönder