+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Prof. Dr. Mehmet Görmez Kimdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Prof. Dr. Mehmet Görmez Kimdir?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Prof. Dr. Mehmet Görmez Kimdir?


  Reklam  Cevap:


  Yeni Diyanet işleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez

  1959 yılında Gaziantep”te doğdu. İlk öğrenimini Nizip”te, orta öğrenimini Gaziantep İmam-Hatip Lisesinde tamamladı. 1983″te Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yüksek öğrenime başladı. Bir yandan yüksek öğrenimini sürdürürken, diğer yandan önce Kırıkkale”de Kur”an kursu öğreticiliği, ardından Ankara”nın değişik semtlerinde imam-hatiplik ve vaizlik görevlerinde bulundu.
  1987″de yüksek öğrenimini tamamlayıp Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis Anabilim Dalında yüksek lisans yapmaya başladı. 1988″de bir yıl süreyle Kahire Üniversitesinde inceleme ve araştırmalarda bulundu. 1990″da “Musa Carullah Bigiyef, Hayatı, Fikirleri ve eserleri” adlı tezi ile yüksek lisansını tamamladı ve doktora çalışmasına başladı. 1994″te “Sünnet ve Hadisin Anlaşılması ve Yorumlanmasında Metodoloji Sorunu” adlı teziyle doktorasını bitirdi. Ayrıca doktora çalışması, 1996″da Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Birincilik Ödülü aldı.
  1995-1997 yıllarında Ahmet Yesevi Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde dersler verdi. Diğer taraftan Anadolu Üniversitesi İlahiyat ön lisans programının hazırlanmasında görev aldı. 1997-1998 yıllarında inceleme ve araştırmalar yapmak üzere İngiltere”de bulundu. 1998″de yardımcı doçent, 1999″da doçent, 2006 yılında da profesör oldu. 2001–2003 yıllarında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesinde dersler verdi.
  13.08.2003″te Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Yayınlanmış bir çok eseri bulunan Prof. Dr. Mehmet Görmez evli ve üç çocuk babası olup Arapça ve İngilizce bilmektedir.

 3. NuN
  Üye
  Prof. Dr. Mehmet Görmez Kimdir? Kısaca

  Mehmet Görmez, Kasım 2010 tarihinden itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı görevini yürüten ilahiyatçı. 17. Diyanet İşleri Başkanıdır.

+ Yorum Gönder