+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Psikolojik nedenler den dolayı tesettüre girmemek günahmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Psikolojik nedenler den dolayı tesettüre girmemek günahmı?


 2. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥

  Cevap: Psikolojik nedenler den dolayı tesettüre girmemek günahmı?


  Reklam  Cevap: Yüce Rabbimiz her insanı ayrı bir güzellikte yaratmıştır.bir insanın kendini beğenmemesiyle yahut dışardan birilerinin onun çirkin olduğunu söylemesiyle o kişi çirkin olmaz.olaya sadece suret veya boy uzunluğu , uzuvların şekli tarafından bakılırsa olmaz.Rabbimiz bize hiçbir şekilde karşılığını ödeyemeyeceğimiz milyarlarca nimet vermiştir.Kendini beğenmemek bu nimetleri veren Yüce Rabbimize karşılık bir şükürsüzlüktür ve Allah muhafaza etsin isyana-küfre götürebilir
  ve bu kadar güzel yaratılan bir insanı elbette korumak gerekir.kendini muhafaza etmek her mümin erkek ve bayanın vazifesidir.
  Afedersiniz taciz olaylarında kişinin güzelliği mi ön planda.elbette kimse bu ahlaksız olayı yaşamayı haketmez.ama insan kendini korumazsada haliyle bu korkunç olayların ardı arkası kesilmez.
  Şimdilerde o kadar canım yanıyor ki.insan dışarı çıkmaya korkuyor.Şu yaz günlerinde heleki..Göz zinasına sebep oluyorsunuz bir kere.hem kendinize günah hem de karşıdakine..gerçi şimdi tesettürlü bayanlarda ilgi odağı olmaktan başka bir şeyle uğraşmıyorlar ya hayırlısı

  neyse .. uzun lafın kısası örtü bir insanın kalkanıdır.tesettür konularını iyi bir okumanızı tavsiye ederim kardeşim..
  şöyle de düşünmeyin sakın..örtü yalnız bayanlar için değil , erkekler için de vardır , bakıyorumda daracık kotları gyiyen beyler hanımların tesettürünü tartışıyor..herkes bir dönüp kendine baksın önce..
  vesselam..

+ Yorum Gönder