+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ayet-el Kûrsi'yi okumak her türlü tehlikeden korurmu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ayet-el Kûrsi'yi okumak her türlü tehlikeden korurmu?

  Sual: Ayet-el Kûrsi duasinin cok faydali bi dua oldugunu bildigim icin,her gece okuyorum bikac kez,,,
  hep evlatlarim,onlarin korunmasi icin tum dualarim,,,
  acaba cocuklarim okula giderken muhakkak onlarin uzerine dogru tekrardan okumam mi gerekir,yoksa aksam okudugum duada onlari okullarinda korurmu???her turlu tehlikeden korurmu,vede sizin bildiginiz baska dualar varmi acaba,evlatlarim icin okuyabilecegim,,,

  yorumlariniz icin simdiden ALLAH RAZI OLSUN,,,, ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Ayet-el Kûrsi'yi okumak her türlü tehlikeden korurmu?


  Reklam  Cevap: Âyet-ül kürsi âyetlerin seyyididir. Bir yerde okununca şeytan orada tutunamayıp mutlaka çıkar.) [Hâkim]

  (Âyet el kürsi, Kur’an-ı kerimin dörtte biridir.) [Ebu-ş-şeyh]

  (Evinde, Fatiha ve Âyet-el kürsi okuyana, o gün cin ve şeytan zarar veremez. Nazar değmez.) [Deylemi]

  (Yatarken Âyet-el kürsi okuyana, şeytan yaklaşamaz.) [Şevahid-ün-nübüvve]

  (Her farz namazdan sonra Âyet-el kürsiyi okuyanın Cennete girmesi için hiçbir engel yoktur.) [Nesai, İbni Hibban, Beyheki Taberani]

  (Evinden çıkarken Âyet-el kürsi okuyana, yetmiş melek, evine dönünceye kadar dua ve istiğfar eder.) [Ey oğul ilmihâli] (Araçlara binince de Âyet-el kürsi okumak kazayı belayı önler.)

  Âyet-el kürsiyi ihlas ile okuyanın, insan ve hayvan hakları ve farz borçlarından başka bütün günahları af olur. Yani tevbeleri kabul olur. (İslam Ahlakı)

  Hazret-i Ali, (Kabir azabından kurtulmak için, Âyet-el-kürsiyi çok okumalı) buyuruyor. (Zühre-tür-Riyaz)

  Ey Oğul İlmihali’ndeki hadis-i şerifler de şöyledir:
  (Namazdan sonra, Âyet-el kürsiyi okuyana her harfi için 40 sevap verilir.)

  (Bir kişi namazdan sonra hemen bir defa Âyet-el kürsiyi okusa, o âyet Arş-ı alaya kadar gider ve orada durmadan hareket ederek "Ya Rabbi, beni okuyan kulunu affet!" der. Hak teâlâ, mekandan ve cihetten münezzeh olarak "Ey meleklerim, şahit olun, namazdan sonra Âyet-el kürsiyi okuyan kulumun günahlarını affettim" buyurur.

  (Farz namazı bitirdikten sonra, bir kere Âyet-el-kürsiyi okuyup, 33 kere Sübhanallah, 33 kere Elhamdülillah, 33 kere Allahü ekber, bir kere deLa ilahe illallahü vahdehü la şerike leh lehülmülkü ve lehül hamdü ve hüve ala külli şeyin kadir diyenin günahlarını Hak teâlâ affeder.)

+ Yorum Gönder
ayetel kürsi korur mu,  ayetel kürsi nazardan korur mu,  nazar ayeti korur mu,  Okunan süreler insanı korur mu,  auetel kursi kaxaya karsi korur mu