+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kocası cehenneme giden kadın, kocasını bekleyip onunla evlenebilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kocası cehenneme giden kadın, kocasını bekleyip onunla evlenebilir mi?


 2. MaxiMilyan
  SÜPER EDİTÖR

  Cevap: Kocası cehenneme giden kadın, kocasını bekleyip onunla evlenebilir mi?


  Reklam  Cevap: Dünyada bekar olarak imanlı bir şekilde vefat etmiş bir kadın cennete girdiğinde, Cenab-ı Hak orada onu mümin bir erkekle nikahlar. Çünkü, cennetin zevklerinden birisi de, yeme ve içmenin yanında nikahtır. Kadın da bu nimetten istifade etmelidir. Diğer taraftan, kadın bakire olarak vefat ettiği gibi, erkeğin de bekar olarak öldüğü vakıadır. Cenab-ı Hak bekar erkekleri de cennette nikahlayacaktır.

  Ayrıca cehennemlik erkeklerin cennetlik olan hanımları, cennet ehli mümin erkeklere miras olarak kalır. Çeşitli hadislerde ifade edildiği gibi, mümin erkekler kendi hanımlarından ayrı olarak bir de cennetlik hanımlardan bu şekilde olanları nikahlayacaktır. (İbni Mace, Zühd: 39)

  Kocası geçici olarak cehenneme gidecek kadını, Allah ona layık olan cennetlik bir erkekle evlendirebileceği gibi, bu dünyadaki kocasının cehennemden çıkmasına kadar bekletebilir. Ahirette insanın amellerine göre güzelliği ve değeri artacaktır. Cennette kocasının yerine Allah'ın rızasını kazanmış bir başka erkek kadına daha sevimli gelebilir.
  Şu husus unutulmamalı ki cennette üzüntü olmayacak ve insanın hoşuna gidecek şeyler kendisine cennette verilecektir.

+ Yorum Gönder