+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Sabah namazında sünnette nas süresini farzdada felak süresini okuya bilirmiyim zammı süre olarak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sabah namazında sünnette nas süresini farzdada felak süresini okuya bilirmiyim zammı süre olarak


 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: sabah namazında sünnette nas süresini farzdada felak süresini okuya bilirmiyim zammı süre olarak


  Reklam  Cevap:
  ben namaza yeni başladımda sizden ricam mesela sabah namazında sünnette nas süresini farzdada felak süresini okuya bilirmiyim zammı süre olarak
  Sabah namazı sünnetinde olsun diğer sünnettlerde olsun Nas süresi okunabilir elbette.
  İlk rekatta felak, ikinci rekatta nas süresi okunabilir.
  Aynı şekilde farzda kılınabilir.
  ZAMM-I SÛRE
  Sûre bitiştirmek anlamına gelen zamm-ı sûre, dinî bir kavram olarak zammu sûre, namazda ayakta iken, Fâtiha sûresinden sonra bir sûre veya üç âyet ya da bir kısa sûre, uzun bir âyet okumak demektir. Hanefî mezhebine göre farz namazların ilk iki rekatinde, diğer namazların her rekatinde Fâtiha sûresinden sonra bir sûre veya en az üç âyet okumak vaciptir. Kasıtlı olarak terk edilmesi halinde namazın tekrar kılınması vaciptir. Ancak unutarak veya yanılıp da terk edilirse, sehiv secdesi yapılması gerekir. Namazın yeniden kılınmasına gerek yoktur. Cemaatle kılınan namazlarda imamın kıraati, kendisine uyanların kıraatinin de yerine geçtiğinden, cemaat Fâtiha ve zamm-ı sûreyi okumaz. İmam açıktan okuyorsa susarak onu dinler; içinden okuyorsa bir şey okumadan bekler.


 3. Misafir
  site gerçektende çok güzel ve yararlı emeğe saygı

+ Yorum Gönder
sabah namazının farzında felak ve nas,  sabah namazinda felak ve nas okunurmu