+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kur'an harflerinde Ü harfi yok deniyor ama bana eğitim veren hoca var diyor lütfen yardım edermisiniz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kur'an harflerinde Ü harfi yok deniyor ama bana eğitim veren hoca var diyor lütfen yardım edermisiniz?

  Sual: 3 sene önce Kur'an okumayı öğrendim öğrendikten bir sene sonra Diyanetin kursuna gittim orada ü olarak ve gaf ta gaf olarak öğretildi. şimdi merak ettiğim televizyonda gaf hep kaf olarak okunuyor ve geçen günde bir hoca Kuranda ü diye bir harf yok u var dedi. biim burda bir hocaya (diyanetin hocsı değil) sordum ü var dedi peki niye Mühammed diye okumuyoruzda Muhammed diye okuyoruz dedim baı yerlerde öyle okunur dedi ve Esmaül Hüsna okunurkende neden gaflar hep kaf olarak okunuyor? gerçekten çok merak ediyorum ama bir cevap bulamadım. birde şunu eklemek istiyorum bu siteyi ziyaret eden herkes inşallah okur ve birbirini uyarır, bugün şöyle bişey hissettim ve bir tuhaf oldum bütün gün. çarşıdaydı ve ezan okundu fakat hiçbir kimse istifini bozmadı herkes işine, gezmesine ağır ağır devam ediyordu namaz vakti kimsenin umurunda değildi 7 yaşındaki kızım anne hoca bizi namaza çağırıyor dedi. çünkü ezanı öyle anlatmıştım hoca haydi herkes namaz kılmaya diyor diye VAKİT YOK ACELE EDELİM HERKES NAMAZA (sizlerdende ALLAH razı olsun iyiki varsınız) ? 2. musab.b.umeyr
  Hamım, pişme yolunda.

  Cevap: Kur'an harflerinde Ü harfi yok deniyor ama bana eğitim veren hoca var diyor lütfen yardım edermisiniz?


  Reklam  Cevap: Size tam bir bilgiye sahip olarak birşeyler söyleyemeyeceğim.
  Fakat benim bildiğimde Kur'an da ü harfi yok u harfi vardır.
  Mesela ben namazlarımda okurken ihlas suresinde 'velem yekun'' da 'u'yu birazcık yumuşatarak söylerim.Doğrusunu, bilenler yazacaktır.

+ Yorum Gönder
kuranda ü harfi,  kuranda ü harfi var mı