+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dine nifak sokanlar için ne yapılmalı? İslam'da "Dine nifak sokanları öldürün." diye bir şey var mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Dine nifak sokanlar için ne yapılmalı? İslam'da "Dine nifak sokanları öldürün." diye bir şey var mı?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Dine nifak sokanlar için ne yapılmalı? İslam'da "Dine nifak sokanları öldürün." diye bir şey var mı?


  Reklam  Cevap: Saadet asrında bir kısım münafıklar vardı. Onları öldürmek şöyle dursun, Kur’an ve Hz. Peygamber (asm) onları deşifre bile etmedi. Çünkü bu husus, İslam’ın takip ettiği tebliğ ve davet prensibine, insanları kazanma siyasetine daha uygundur.
  Nitekim, açıktan Hz. Peygamber (asm) ve İslam aleyhinde propaganda yapan ve münafıkların reisi olan meşhur münafık Abdullah b. Ubey b. Selul’un öldürülmesi için Hz. Ömer (ra) gibi bazı sahabiler Hz. Peygamber (asm)’e müracaatta bulundukları zaman aldıkları cevap şu olmuştu:
  “Böyle bir şey olamaz. Sonra, Muhammed (asm) kendi arkadaşlarını öldürüyor.” deyip propaganda yapacaklar...”
  Bize düşen, insanlara imanı kazandırmaktır. Bir tek kişiyi imana getirmek, bin tane münafığı, kâfiri öldürmekten daha değerli bir hizmettir. Özellikle bu asırda, maddi eylemler, şiddet, Müslümanlara zarardan başka bir şey kazandırmaz.
  Kendi hislerimizi tatmin edeceğimize, başkasının aklını tatmin edip gönlünü fethetmeliyiz. Asrın cihadı manevîdir. İslam’ın gerçeklerini, Kur’an’ın hakikatlerini öğrenmek gerekir. Aslında bu iş kılıç kuşanmaktan daha zor olduğu içindir ki, nefisler diğer yolu tercih ederek heveslerini havaya kaldırıyorlar...

+ Yorum Gönder