+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Yaz Kur'an kursu faaliyetlerinde başarı nasıl yakalanır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yaz Kur'an kursu faaliyetlerinde başarı nasıl yakalanır?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Yaz kuran kursu faaliyetlerinde başarı nasıl yakalanır?


  Reklam  Cevap: Az sayıda öğrenci, çok sayıda öğretmen..
  Cami avlusunun teneffüs alanı olarak kullanıldığı, kırk dakika dersler, nöbetçi öğretmenlerle okul düzeninin camiye aktarılması (böylece öğrenci okul-cami eşgüdümünü hissedecektir),
  Sınıfların yetersiz olduğu ortamlarda ise başka değişik yöntemler denenmiştir. Brandalar ile sınıflar ayrılmıştır. Rahlelerle küme çalışmaları yapılmıştır. Kümeler yaş-bilgi seviyelerine göre oluşturulur.
  Brandaların üzerine elif- ba veya konulara uygun çarpıcı ayetler yazılarak çocukların ders haricinde; teneffüslerde ve kendi aralarında da eğlenceli olarak derse devam etmeleri sağlanmıştır.
  Açık havada ders işleme, her sınıf bir gün boyunca geziye gider piknik alanında açık hava dersleri yapılır…
  Futbol, kigboks dersleri ile öğrencilere ders-tatil havasını tattırma.
  Ramazanın yaza denk gelmeye başlaması ile etkin ve güzel ramazan programları yapılabilir.
  Cami kütüphaneleri okul-cami-mahalle birlikteliğini sağlayacak önemli bölümlerdir. Kütüphaneler ziyaretleri, geziler aracılığı ile okullarla ortak çalışmalar yapılabilmektedir. Camilerde görev yapan eğitimcilerimiz bu konuda gerektiğinde severek ve isteyerek bu çalışmalarda yardımcı olmaktadırlar.


+ Yorum Gönder