+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cuma Günü Duaların Reddedilmedi Saat Hangi Saattir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cuma Günü Duaların Reddedilmedi Saat Hangi Saattir?


 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Cuma Günü Duaların Reddedilmedi Saat Hangi Saattir?


  Reklam  Cevap: Cuma günü mü'minlerin bayramıdır. Bu günü özel ve güzel gün haline getiren sadece bayram oluşu değildir. Cuma gününde bir saat-i icabe vardır. İcabe saati, duaların kabul edildiği, reddedilmediği saattir. İsteklerimizin Rabbimiz tarafından yerine getirildiği andır. İşte Cuma gününü farklı bir gün haline getiren bir faktör de budur.Nasıl ki, Kadir Gecesini diğer gecelerden farklı hale getiren bir makbuliyet varsa, Cuma gününü de farklı gün haline getiren bu icabe saatidir. Alimlerimiz bu saatin farklı zamanlar içerisinde olduğu yorumunu yaparken ekserisi, icabe saatinin ezan okunmasıyla namazın bitimine kadar olan müddet içerisinde olduğunu söyler. Yani, icabe saati dış ezanla başlayıp namaz bitimine kadar olan zaman içerisinde bir andır. .

 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  الجمُعَةِ؟ قَالَ: قلتُ: نعمْ، سَمِعْتُهُ يَقُولُ: سمِعْتُ رَسُولَ الله صلى الله عليه وسلم يَقُولُ: هِي مَا بَيْنَ أنْ يَجلِسَ الإمامُ إلى أنْ تُقضَ الصّلاةُ.

  Ebû Bürde İbni Ebû Mûsâ el–Eş`arî (r.a) şöyle dedi: Birgün Abdullah İbni Ömer bana: Cuma günü duaların kabul edildiği zaman hakkında babanın Resûlullah (s.a.v)’den bir hadis rivayet ettiğini duydun mu? diye sordu. Ben de: Evet, duydum. Babam, Resûlullah (s.a.v)’i şöyle buyururken işittiğini söyledi: “O vakit, imamın minbere oturduğu andan namazın kılındığı zamana kadar olan süre içindedir.

 4. Misafir
  teşekkürler çok güzel gerçekten

 5. Misafir
  ewet gerçekten çok güzel teşekkürler

+ Yorum Gönder
reddedilmeyen dua,  cuma günü duaların kabul olduğu saat,  duanın reddedilmediği anlar,  duaların reddedilmediği zamanlar,  cuma gunu duaların kabul oldugu vakıt,  cuma günü reddedilmeyen dua,  reddedilmeyen dualar