+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cinler ve insanlar hakkında soru: cinler insanları görür ama insanlar cinleri göremez neden? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cinler ve insanlar hakkında soru: cinler insanları görür ama insanlar cinleri göremez neden?

  Sual: insanlar ve cinler Allah a ibadet için yaratılmışlardır.insanlarda iyi insan kötü insan oldugu gibi cinlerde de iyi ve kötü cin vardır.cinler insanları görür ama insanlar cinleri göremez.neden?kitabımızda bunun açıklaması var mı bilmek istiyorum.teşekkürler ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: cinler ve insanlar hakkında soru: cinler insanları görür ama insanlar cinleri göremez neden?


  Reklam  Cevap: Cinler ışık gibi lâtif cisimlerdir. Elle tutulmazlar, fakat gözle görülebilirler. Gerçi İmam-ı Şafiî’nin A’raf sûresinin yirmi birinci ayetine istinaden, cinlerin görülemeyeceğini söylediği ve “Cinni gördüm, diyenin şahadeti kabul edilmez” dediği rivayet ediliyorsa da, “Hayatu’l-Hayvan” adlı eserin sahibi Demiri: “Bu sözün cinlerin asıl mahiyetleriyle görülemeyeceği mânâsına anlaşılması lâzım geldiğini” beyan etmiştir. Zira çeşitli şekillere girmiş cinleri, sahabîlerden ve başka kimselerden pek çok gören olmuştur. (Ek: Kadı İyaz, Şifa-i Şerif, 1/279-280)

  İmam-ı Gazali de aynı noktaya temas ederek, melek ve cinleri asıl şekilleriyle ancak peygamberlerin görebileceğini, sair insanların -bilhassa keşfi açık maneviyat erbabının ise- ancak çeşitli şekillerde müşahade edebildiklerini söylemektedir. (İmam-ı Gazali, İhyâu Ulumiddin, 111/53, Mısır, 1387)


 3. Misafir
  Kadinlardan sansim yok benim üzerimdeki kadin cin mis kiskaniyormus ondan birak miyor var mi öyle bisey

+ Yorum Gönder
cinler insanları görür mü,  cinler bizi görür mü,  cinler insanlari gorurmu,  insanlar cinleri neden göremez,  cinler bizi görüyor mu,  cinler insanları görürmü,  Cinler bizi görürmü