+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bayan olarak hangi akıntılar gusül gerektirir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Bayan olarak hangi akıntılar gusül gerektirir

  Sual: Iyi gunler bana noolur yardim edin hic huzurum yok icim rahat degil ama seytanada uymak istemiyorum benim derdim bir bayan olarak hangi akintilar gusul gerektirr bir yerde okumustum gogusten sizlayarak gelen akinti disinda olan akinti gusul gerektirmez diye bu bilgi dogrumudur ben kendi derdimi kisaca anlatayim dun normal bir toplulukta otururken bir tanidik erkege abim sayilan birisine normal baktim cinsel yonden birsey hissetmedim ama heyecanlanir gibi oldumcinsi birsey degildi kafama takildi icim rahat etsin diye camasirima baktim bir iki damla islakilik vardi onemsemedim cunku az once ozur dilerim vc ye gitmistim o zaman islanmis olabilir cunku her zaman vc den sonra islaklik oluyor diye onemsemedim ama simdi cildiracam ya degilse diye gusul almadimm cunku gusul alsam sonra en kucuk islaklikta gusul gerekiyormus gibi hissediyorum seytan vesvese veriyor bana gusul gerekir mi lutfen yardim edin birde kadinin menisi nasil olur cok rahatsizim bu konulardan aglamak istiyorum huzurum yok gunaha girmis oluyormuyum o islaklik meni olsa nasil olur ne hissederim hem o islaklik taze bir islaklik degil diye onemsemedim bekliyorum lutfen cevap yazin bilgisayarin basinda bekliyorum oooof oof ? 2. 2
  Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: bayan olarak hangi akıntılar gusul gerektirir


  Reklam  Cevap: Ve aleykumusselam ve rahmetullah kardeşim
  Şehvetsiz gelen akıntılar gusülü gerektirmez
  Bahsettiğiniz diğer bakma konusundaki durum vesveseden ibarettir.
  Kadının gusul almasını gerektiren haller
  Adet ,Lohusa ve şehvetle gögüsten gelen meni akıntılarıdır.
  Gusül almanıza gerek yok kardeşim...

  -------------


  Guslü gerektiren haller kadın
  1- Hayz veya lohusalık hali bitince yahut cünüp olunca gusletmek farzdır. Hayz bitince, cünüp de olursa, ikisi için bir gusül yetişir. Kadın cünüp iken hayz görürse, isterse hemen gusleder, isterse hayz bitene kadar bekler, sonra ikisi için bir defa gusleder.

  2- Zekerin [penisin] ucu, sünnet derisi altındaki yuvarlak kısım, ferce [hazneye] girince, meni gelmese de, erkek de, kadın da cünüp olur. Yuvarlak kısım girmezse, cünüp olmaz.

  3- Erkekte koyu beyaz ve kadında akıcı sarı meni, yerinden şehvetle kopup çıkarsa cünüp olunur.

  4- İhtilamla yani rüyada şehvetlenip uyandığı zaman, meni akmış olduğunu gören erkek ve kadın cünüp olur. Rüyada ilişkide bulunduğunu görür, fakat uyanınca meni akmamışsa, meni yoksa gusletmez. Bazı âlimler kadının menisi içeri akar, ihtiyaten yıkanması iyi olur demişlerdir.

  5- Şehvetle yerinden ayrılan meni, idrar yolunda kalıp, daha sonra buradan, şehvetsiz de çıksa, gusletmek gerekir. İdrar yaptıktan veya bir müddet uyuduktan sonra çıkarsa gusül gerekmez.

  6- İstimna [mastürbasyon] guslü gerektirir.

  7- Cünüp olup, idrar yapmadan guslettikten sonra meninin geri kalan kısmı, şehvetsiz aksa, tekrar gusletmek gerekir. Bunun için, gusülden önce idrara çıkıp, idrar yolunda kalmış olan meni parçasını çıkardıktan sonra gusletmek lazımdır.

  8- Zekerin ucu, dübüre girince, meni aksa da, akmasa da, her ikisine gusletmek farz olur. Hayz halinde de, temiz iken de kadına dübüründen yaklaşmak haramdır. Büyük günahtır. Livata veya cinsi sapıklık denilen oğlan kirletmek daha büyük günahtır. Hayvana tecavüz edene de gusül gerekir. Çok çirkin ve büyük günahtır.

  9- İhtilam olduğunu hatırlamadan, meni görenin, gusletmesi lazımdır. Uyanıp, çamaşırında meni gören, ihtilam olduğunu hatırlamasa da gusleder. Mezi sansa ihtiyaten gusleder.

  10- Kadın, kocasını düşünürken şehvetlense, sonra titreyerek, kasılarak sarımtırak bir akıntı yani meni gelse, gusül gerekir.

 3. 3
  Misafir
  gusül bittikten bir kaç dakika sonra daha banyodayken vücudun herhangi bir yerinde kan gelmesi guslü engeller mi. tekrar gusül almak gerekir mi . yoksa yıkanmaya devam edilir mi.

 4. 4
  arifselim
  Yönetici
  Vücudun herhangi bir yerinden kan gelmesi hiç bir şekilde oruca zarar vermez. Bu banyoda olsun veya başka bir şekilde olsun aynıdır.

 5. 5
  Misafir
  1 - qadin yoldasiyla surtuserse ama olmazsa ve meni cixarsa gusul pozularmi  2 - Elbiseye de qusul verilirmi. Qusl verdikden sonra ayni elbise giyilebilirmi

 6. 6
  arifselim
  Yönetici
  1- Kadın veya erkek cinsel uzuvları sürtünür ve hiç bir şekilde penisin ucu girmezse ve boşalmada olmazsa gusül gerekmez.

  2- Elbiseler cünüp olmakla pis olmazlar aynı elbiseler giyilebilir bir sakıncası yoktur.

 7. 7
  Misafir
  merhaba
  bir erkekle konuşurken cinsel organdan gelen sıvı gusul abdestini bozarmı ? normal mustehcen olmayan konuşma 10 defa konuşulsa 10 defasında da aynı ..
  cevabınızı önemle rica ediyorum

 8. 8
  mum
  Administrator
  guslü gerektiren haller kadın
  bir erkekle konuşurken cinsel organdan gelen sıvı gusul abdestini bozarmı ?
  Bu sözünü ettiğiniz MEZi dir. Mezi gusül gerektirmez.
  Erkelerde kızlarla konuştuğunda etkilenip mezi gelir.
  Namaz abdesti bozulur ve bulaştığı yeri yıkamak gerekir ama boy abdesti gerekmez.

 9. 9
  Misafir
  Esinle birlikte olduktan donra gusul etsek sonra takribi 30dk sonra icerden meni gelse gusul hozulurmu buuuk ihtimal esin bosaltigi menivbu tekrar gusul gerektirirmi

 10. 10
  Şema
  Moderatör
  guslü gerektiren haller kadın hakkında

  Cinsel ilşkiden sonra kırk adım kadar yürüyün veya idrar yapın ki kalan meni çıksın.
  Yürüyüş ve idrar yapma olayı olmadan yıkanırsa ve meni sonradan gelirse yine yıkanmak gerekir hanefi mezhebine göre

 11. 11
  Misafir
  Merhaba hayirli aksamlar benden surekli akinti geliyor arada sari akinti geliyo icimden Bir ses gusul al cunup oldun diyor lutfen ne yapmam gerekiyor cevabinizi bekliyorum

 12. 12
  Şema
  Moderatör
  surekli akinti geliyor arada sari akinti geliyo icimden Bir ses gusul al cunup oldun diyor
  sürekli gelen sarı akıntı sadece abdesti bozar, guslü bozmaz. Yıkanmanız gerekmez

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu

guslü gerektiren haller kadın

kadınlarda gusül abdesti gerektiren haller

guslü gerektiren haller

gusül abdesti gerektiren haller

kadinlarda guslü gerektiren haller

kadınlarda gusül abdestini bozan durumlar

kadınlarda guslü gerektiren haller