+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 2346 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bayan olarak hangi akıntılar gusül gerektirir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 25
  Misafir
  Reklam

  Cevap: Bayan olarak hangi akıntılar gusül gerektirir

  Reklam  Cevap: Bayan olarak hangi akıntılar gusül gerektirir isimli konu Mumsema.com Cevap: Bayan olarak hangi akıntılar gusül gerektirir
  Selamün aleyküm, ben adet döneminden sonra boy abdesti aldım ama abdestten sonra çamaşır da siyaha yakın lekeler gördüm orucum bozulur mu ve abdest almam gerekir mi

 2. 26
  arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Aleykum selam. Bu durumda adet sürene bakmalısın eğer adet süren bitmemişse bu akıntlar adettendir ve oruç tutamazsın.

 3. 27
  Misafir
  Selamün aleyküm benim son bir kaç aydır adetimden 3-4 gün önce çok az bir defaya mahsus pembe bir akıntı görüyorum bunun için gusül abdesti almam gerekiyormu veya normal abdestle nmz kılabilirmiyim lütfen beni aydınlatın teşekkürler

 4. 28
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Hanefi mezhebinde adetin en az süresi 3 gündür. 3 gün beklemelisin ve sonra akıntı bitmişse gusül alırsın.

 5. 29
  Misafir
  Merhabalar ben nişanlımla buluştuğumuzda sarılıp öpüşüyoruz ama biraz şehvetli oluyo ama ben onun kadar şehvetlnmiyorum etkilenme yok ama bikere aşağı kısmımda bişeyler oldu bi etkileşme bişehvet ama hiçbir akıntı meni mezi gibi şeyler hissetmedim aktığını zaten benim çok yoğun akıntım olur oyüzden anlayamıyorumda peki ben nişanlıödan etkilensem şehvetlensem ama meni akmasa gusül gerekirmi?

 6. 30
  arifselim
  Yönetici
  Merhabalar. Meni gelmediği sürece gusül almana gerek yoktur. Meni orgazm olma halinde ancak gelir diğer sarılma ve benzeri durumlarda etkilenmeden dolayı gelen sıvılar ise mezidir. Mezi sadece namaz abdestini bozar.

 7. 31
  Misafir
  Selâmün aleyküm 15 yaşında bir bayanim afedersiniz ama kendimi bir sitede buldum! 5dk. Baktiktan sonra artik ona bakma istegi gelmedi lavaboya gittigimde ic camasirimda belli belirsiz şeffafla beyaz arasi islak bir akinti vardi orucluyum ve ne yapacagimi bilmiyorum gusul almam gerekirmi bilmiyorum internette cok aradim ama anliyamadim yikanamiyorumda orucluyum suan namaz kilabilir miyim bir rahatlama oldu sanki gusul gerekir mi lütfen yardımcı olun simdiden Allah razı olsun

 8. 32
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Bu gelen sıvı mezidir meziden dolayı cünüp olmazsın ve orucunda bozulmaz. Ancak meni gelirse oruç bozulmuş olur bu şekilde de meni hemen gelmez.

 9. 33
  Misafir
  1 - Selamunaleykum gusül aldıktan sonra camasirimda sarı koyu yapışkan akıntı oldu guslum bozuldumu ? Teşekürler

  2 - Ben de bir şey sormak istiyorum şehvet duyduk ama elimizde olmadan akıntı geldi bu da mı gusel gerektirir yardım edin lütfen çok şüpheye düşüyorum.

 10. 34
  arifselim
  Yönetici
  1- Aleykum selam Meni boşaldıktan bir süre geçmişse veya idrarını yapmışsan artık gelen bu akıntı orucu bozmaz.

  2- Bu akıntı meni olursa o zaman gusül gerekir yoksa sıradan olan ve orgazm olmadan gelen akıntıdan dolayı oruç bozulmaz.

 11. 35
  Misafir
  Benim adetim normalde 5 gunde bitiyo ama bu ay 6 ve 7 gun kahverengi akintilar geliyo bugun 10 gun dun gusul aldim ama aksam baktigimda toz pembedende acik bi renkte akinti gelmis bugun orucluyum orucum bozulurmu ve gusul almam gerekiyormu

 12. 36
  arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Bu adetinin düzeninin bozulduğunu gösteriyor. Adetin en uzun süresi 10 gündür. 10 gün dolduktan sonra akıntı olsa bile yıkanmalısın ve ibadetlerine başlaman gerekir. Artık 10 günden itibaren gelen akıntılar sadece namaz abdestini bozar gusül almaya gerek olmaz.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 2346 ... SonuncuSonuncu