+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Eve gelen cin ile babamın ölümü arasında bir bağlantı olabilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Eve gelen cin ile babamın ölümü arasında bir bağlantı olabilir mi?

  Sual: bir akrabamız babam ölmeden bir gün önce rüyasında bir cinin onu uyandırarak kalmasını ve babamın bir cinle evlendiğini artık onların evine gelececeğini evin artık onun olduğunu söylemiş ve daha sonra başka bir cinin güzel bir bayanın kılığına girerek evin içine geldiğini görmüş fakat babamı hiç görmemiş ve o rüyayı gördükten bir gün sonra da babam vefat etti ? 2. Ehfiya
  عُضْو

  Cevap: Eve gelen cin ile babamın ölümü arasında bir bağlantı olabilirmi?


  Reklam  Cevap: Değerli Kardeşimiz;
  Öncelikle Babanızın vefat etmesi dolayısıyla başınız sağolsun, Rabbim günahlarını affeylesin...

  Şüphesiz Yüce Allah (c.c) şöyle buyurmaktadır:

  ''Her nefis ölümü tadıcıdır. Kıyamet günü elbette ecirleriniz eksiksizce ödenecektir. Kim ateşten uzaklaştırılır ve cennete sokulursa, artık o gerçekten kurtuluşa ermiştir. Dünya hayatı, aldatıcı metadan başka bir şey değildir.'' (3/185)

  ''Her nefis ölümü tadıcıdır. Biz sizi şerle de hayırla da deneyerek imtihan ediyoruz ve siz bize döndürüleceksiniz.'' (21/35)

  ''Her nefis ölümü tadıcıdır; sonra bize döndürüleceksiniz.'' (29/57)

  Ölüm Hiç Şüphesiz Allah (c.c)'ın izniyle gerçekleşir ve O'nun izni olmaksızın hiç bir canlı ölmez.. Allah (c.c) her canlıya bir ömür tayin etmiştir, babanız gibi bizim de ömrümüz tayin edilmiştir. Bu sebepledir ki babanızın ölümünden ders çıkarıp ahiretimize daha fazla yönelmemiz ve kendimizi ahiret yurduna hazırlamamız en doğrusu olacaktır.. Rüyayla da amel edilmeyeceğini bilmenizi ayrıca isterim...

  Unutmayın imtihan dolu bu dünyada, imtihanı başarıyla sonuçlandırmamız gerekmektedir..

  ''Allah'ın izni olmaksızın hiçbir nefis için ölmek yoktur. O, süresi belirtilmiş bir yazıdır. Kim, dünyanın yararını (sevabını) isterse, ona ondan veririz kim ahiret sevabını isterse, ona da ondan veririz. Biz, şükredenleri pek yakında ödüllendireceğiz.'' (3/145)

  Hayırla Kalın...

+ Yorum Gönder