+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kardeşim öldü ve rüyama girmiyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kardeşim öldü ve rüyama girmiyor


 2. Mürid74
  Devamlı Üye

  Cevap: kardeşim öldü ve rüyama girmiyor


  Reklam  Cevap: Sevgili kardesim,

  öncelikle kardesinin vefati icin Allah´dan (c.c.) rahmet ve senide bu konuda idrak sahibi kullarindan olmasini diliyorum.
  Benimde oglum vefat ettiginde onunla birlikte zamani gerekli olarak degerlendiremedigim icin cok üzülüyor ve agliyordum.
  Birgün secde suresini okurken oglum aklima geldi ve aglamya basladim, hem agliyor hemde secde suresini okuyordum.
  O gece rüyamda oglumu gördüm ve onu kucagima aldim ve aldigimda onu hissettim.Bu rüyanin diger rüyalardan farki, gercek anlamda oglumu hissetmemdi ve bana "Baba beni unuttunmu" diye sordugunda bende unutmadim diyerek aglamaya basladim.
  Bu Allah´in bana bir lütfu oldugunu düsünüyorum.
  Kardesini niye rüyanda göremedigini bilemem fakat sunu söylemek isterim ki, senin böyle bir arzun varsa, yönelicegini kisiler insanlar degil, seni yaratan Rabbindir.
  Herkesin uyudugu bir vakit kalkip, güzel bir abdest aldiktan sonra, iki veya dört rekatlik nafile namazi kil ve ardindan ellerini acarak samimi ve icdenlikle Rabbine yönel.Bir kere olsa bile kardesini görmek istedigini ve sadece Onun (c.c.) izniyle bunun gerceklesecegini dille getir ve kalbin ilede tasdik et.Eger o gece kardesini rüyada görmezsen sakin isyan bayraklarini cekme, sabret, nitekim Allah (c.c.) seni bu konuda deniyebilir.
  Sunu idrak etmelisin ki, cevrende ne var ne yoksa hicbiri sana ait degil, hepsinin sahibi bizi yaratanindir.Zor günler gecirdigini biliyorum, bu zorluklari insallah idrak sahibi oldugunda arkanda birakicaksin.


  Allah (c.c.) yardimcimiz olsun!!!

 3. Misafir
  benim kardeşim annemin karnında öldü ben onu niye rüyamda göremiyorum bütün aylemin rüyasında ölen kardeşimi gördüler. ben niye göremiyorum.

+ Yorum Gönder
kardeşim öldü,  ölen kişi neden rüyaya girmez,  ölen kişi rüyaya neden gelmez,  ölen babamı rüyamda göremiyorum,  ölüler neden rüyaya girmez,  ölen birini neden rüyamda göremiyorum,  rüyamda kardeşim öldü