+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Toplu sünnette çocukların birbirlerini görerek sünnet edilmesi sakıncalı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Toplu sünnette çocukların birbirlerini görerek sünnet edilmesi sakıncalı


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Toplu sünnette çocukların birbirlerini görerek sünnet edilmesi sakıncalı


  Reklam  Cevap: Sakarya Tabip Odası Başkanı ve Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Dursun Bostancı, toplu sünnetlerde çocukların yan yana sünnet edilmesinin sakıncalı olduğunu söyledi. Bostancı, “Korku nedeniyle ağlayan çocuklardan olumsuz etkilenmeler kaçınılmazdır. Çocukların bozulacak olan psikolojik halleri ilerideki yıllarda o çocuğun cinsel yaşamında ciddi yıkımlar yapabilir.” uyarısında bulundu.
  Baharın gelmesi ve okulların tatiline az bir süre kala sünnet mevsiminin başladığını ifade eden Bostancı, sünnetin dinimizce emredilen, sağlık açısından da yararlı bir müdahale olduğunu ifade etti.
  Sünnettin, küçük bir müdahale olmasına rağmen, cerrahi bir girişim olduğu unutulmaması gerektiğinin altını çizen Bostancı “Çocuklar maalesef büyükler tarafından bu konuda zaman zaman korkutulabilmektedirler. Hatta bu korkutmalar bazen, şaka yollu tehditvari bile olabilmektedir. Sünnet vaktinin yaklaşması çocuklar üzerinde olumsuz psikolojik etkiler de yapabilmektedir. Bu nedenle özellikle ebeveynlerin çocuklarını şaka olsun diye bile korkutmamaları gerekmektedir.” dedi.

+ Yorum Gönder