+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Yapılan muskanın kişi üzerinde etkileri varmıdır,nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yapılan muskanın kişi üzerinde etkileri varmıdır,nelerdir?


 2. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...

  Cevap: Yapılan muskanın kişi üzerinde etkileri varmıdır,nelerdir?


  Reklam  Cevap:
  Alıntı mum Nickli Üyeden Alıntı
  boş işler muska ile bir şeyler yaptığına inanan bizden değildir.

  İslamda Muska

  Halk arasında hastalığa, nazara, cinlerin saldırısına, canavarların tehlikesine, hasedin etkilerine ve benzeri musibetlere karşı korunmak amacıyla bir kağıda yazılıp muşambaya sarılan bir takım dua ve sözler muska adı ile anılır. Muskacılık İslâm öncesi toplumlarda yaygındı. Özellikle çok erken tarihlerde Mısır'da dilek, şans, çare ve kurtulma sembolü olarak yaygın bir biçimde kullanıldığı sanılmaktadır. Müslüman toplumlara da muhtemelen, cahiliyye döneminde yaygın olan sihir, şans ve fal okları gibi batıl örf ve adetlerin bir uzantısı olarak girmiştir. Aslında İslâm dinî hastalık, korku, musibet gibi durumlardan korunmak için aklî tedbir ve çareler önermiştir. O'nun meşru kıldığı bazı yollar ve yöntemler de vardır. Bunlar, usulune uygun tedavi olmak, ilaç kullanmak, muhtemel olaylara karşı önceden tedbir almak gibi hususlardır. Nitekim sevgili Peygamberimiz de hastalıklara karşı tedavi olmayı ve ilaç kullanmayı emretmiştir. Bazı çevreler veya kişilerce dinî duyguları sömürerek kazanç elde etme aracı olarak kullanılan muska, bilgisiz kişilerin mesleği, çıkarı ve inancı haline gelmiştir. Naklin yanında akıl ve tecrübeye de büyük değer veren yüce İslâm dinî bilimsel değeri olmayan bu tür davranışları yasaklamıştır. (Diyanet işleri Başkanlığı)
  selam ve dua ile

 3. Misafir
  Bir insan muska yaparak başka bir insanla bedensel temas olabilirmi ve şehvi duyguları karşı tarafa hissetdirebilirmi

+ Yorum Gönder
muskanın etkileri,  muska yan etkileri,  muskanın belirtileri,  muskanin etkileri,  muskanın yan etkileri,  muska belirtileri,  muskanin belirtileri