+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Büyü yaptıran tevbe ederse kabul olunur mu,Yoksa ebedi yeri cehennem midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Büyü yaptıran tevbe ederse kabul olunur mu,Yoksa ebedi yeri cehennem midir?

  Sual: Allah rahmandır rahımdır allahın affından asla ümit kesilmez. Bilerek yada bilmeyerek günah işlendiğinde ve bunun için tevbe edildiğinde şirk devamlı olur mu? Büyü yaptıranda tevbe ederse kabul olunur mu? Yoksa ebedi yeri cehennem midir? Büyü yaptıran kimse şirk (allaha ortak koşmuşmudur) içinde allahın varlığını tas tamam kabullenmiş biri şirk etmişmi olur mu ? ? 2. Mürid74
  Devamlı Üye

  Cevap: Büyü yaptıran tevbe ederse kabul olunur mu,Yoksa ebedi yeri cehennem midir?


  Reklam  Cevap: Ne günah islediysek isliyelim bundan dolayi pisman olup rahatsizlik cekiyorsak yönelecegim kisi, bizi yaratan olmalidir. O bizi yokdan varedendir ve süphesiz ondan baskada kimse bizim günahlarimizi magfiret edemez.

  Bakara 2/284
  Göklerdeki her şey, yerdeki her şey Allah’ındır. İçinizdekini açığa vursanız da, gizleseniz de Allah sizi, onunla sorguya çeker de dilediğini bağışlar (mağfiret), dilediğine azap eder. Allah’ın gücü her şeye hakkıyla yeter.

  Bundan dolayi pisman olduktan sonra yapilan hatayi ve o günaha dönmemek üzere Allah´a (c.c.) yönelip samimi bir tevbe ederse, insallah, Allah (c.c.) kulunu bu hatadan veya günahdan dolayi sorumlu tutmaz.

  Zumer 39/53
  De ki: “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”

  Günahlari magfiret edicek sadece Allah (c.c.) oldugu icin, insanlarin burada acik bir netice ile Allah (c.c.) affeder demesi dogru degildir.
  Tevbe eden ve kendisini düzelten (gayret icinde olan) bir insanin en dogrusu ümid ve korku arasinda yasamasidir.

  Hicr 15/56
  Dedi ki: “Rabbinin rahmetinden, sapıklardan başka kim ümit keser?”


  Ankebut 29/23
  Allah’ın âyetlerini ve O’na kavuşmayı inkâr edenler var ya; işte onlar benim rahmetimden ümit kesmişlerdir. İşte onlar için elem dolu bir azap vardır.

  Cehennemde ebedi kalicak olanlar icin Allah (c.c.) Kuran-i Kerimde bircok yerde bu konuya yer vermistir.


  Muminun 23/103
  Kimlerin de tartıları (sevap tartıları) hafif gelirse, işte onlar da kendilerini ziyana uğratanların ta kendileridir. Onlar cehennemde ebedî kalacaklardır.  Allah (c.c.) yardimcimiz olsun!!!

 3. Misafir
  büyü yapan da yaptıran da sonsuza kadar cehennemdedir. yok öyle yağma. sen o adamın hayatını başına zindan et. sonra tevbe et. cehenneme gidersin. kul hakkına giriyorsun.

 4. Misafir
  Sevdiğim çocuğa büyü. Yaptırdım o beni mafetti ben hala sevdiğim için yaptırdım tevbe etsem Allahım beni affeder mi

 5. Misafir
  Buyu yapan ve yaptiran ilelebet cehennemdedir diyen kul..sen nasil rabbinin adina hukum verirsin hukmu Allah verir o affedicidir bagislayicidir gunahiniz arsa yetisse dahi rabbiniz onu affetmeye gucu yetendir..o diledigini affeder...yapilan kul hakki olabilir senin rabbinin adina hukum vermende sirke girer hasa herseyin en iyisini Allah cc bilir..

 6. Misafir
  En doğrusunu elbette Allah bilir,yapılan hiç bir suçta cezasız kalmaz, Allah ayetlerinde açıkça büyü ve sihir yapanları affetmeyeceğini bildirmiştir,büyü çok ciddi boyutlarda insanlara zarar veren bir olaydır, bazı insanların bütün ömrünü kötü yönde etkileyebilir hatta ölümlere ve ağır hastalıklara kazalara belalara, aile içi kavgalara ayrılıklara neden olabilir, ve alemlerin Rabbi bedelini mutlaka yapanlara ağır bişekilde ödetecektir,Allah mazlumun ve mağdurun daima yanındadır,Allah hiç bir kötülüğü cezasız bırakmaz, Kıyamet koptuğunda yüce Allah'ın ilahi terazisi kurulduğunda boynuzsuz hayvanın bile boynuzlu hayvandan hakkını alacağı ogün kimse suçunu inkar edemeyecek ve kaçış yeri bulamacaktır hak eden herkes Hakk'ını alacaktır. ALLAHÜ EKBAR

 7. Misafir
  Allah büyü yapanida yaptiranida sonsuz olarak cehennemden cikarmasin inşaallah tovbeleri hiçbir zaman kabul olmasın inşaallah.tovbe sonsuzdur diyen arkadaş sen şeytana uymuş büyücünun zararını yasasan ozaman tovbeleri kabul olabilir diye konusamadim.seytan dan yardım alanın tovbesimi kabul olurmuş.

 8. Misafir
  Allah affeder mi bilmiyorum ama hayatını karartiyor sana büyü yapan insan ben az kalsın intihar ediyordum çocuklarıma neler yaptım yani bilmiyorum ama bunlar az buz şeyler değil Yuvam allak bullak olacak çocuklar mahvolacak delirmis bi anneleri var ee sonra yapan kişi tövbe etsin ohhh ne güzel

 9. Misafir
  Büyü yapipda yuva yikdiysan ... Bence bunun affi yokdur sen yuva boz sagligindan et ... Sonra tevbe et ... Allahin karsisina kul hakki ile gitmek istemiyorsan ara ve söyle yapdigini o insanda caresine baksin... Benim esime yapilmis ve Beni deli gibi Seven esim benden vazgecdi ... Böylelikle benimde hakkima girdi yapan kisi ... Ben hakkimi helal etmiyorum yuvami yikanin yuvasi olmaz ...

+ Yorum Gönder
büyü yaptıranın tövbesi kabul olurmu,  büyü yaptıranı allah affeder mi,  büyü yapanı allah affedermi,  büyü yapanda yaptıranda cehennemliktir ayeti ,  buyu yaptiranin tovbesi kabul olurmu,  büyü yapanın tövbesi,  buyu yapanin tovbesi kabul olurmu