+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Yahudi peygamberler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Yahudi peygamberler


  Reklam  Cevap: İslam'da peygamberler, Allah'ın dünyadaki elçisi kabul edilir. Kur'an'da bahsi geçen İslam'a göre peygamber kabul edilen kişilikler 124.000'dir.Kuran'da 25 peygamberin ismi geçer.Kuranda geçen peygamberlerin yaklaşık kronolojik sıra ile Adem, İdris, Nuh, Hud, Salih, İbrahim, Lut, İsmail, İshak, Yakub, Yusuf, Eyüp, Şuayb, Musa, Harun, Zul-Kifl, Davud, Süleyman, İlyas, Elyesa, Yunus, Zekeriya, Yahya, İsa ve Muhammed'dir. İslam peygamberlerinin büyük bir kısmı Yahudilik ve Hıristiyanlık'ta peygamber kabul edilmez, sadece din büyüğü olarak anılırlar. İsa, Yahudilik tarafından, Muhammed her iki din tarafından da peygamber kabul edilmez. [1]
  Muhammed, İslam'a göre Hatemül Enbiya (son peygamber) kabul edilir. İslam'da peygamberlere geldiğine inanılan 4 büyük kitap vardır: Zebur, Tevrat, İncil, Kur'an. Hristiyanlığın kutsal kitabı Kitabı Mukaddes, Tevrat ile İncil'lerin dördünü kapsar. Yahudilik ve Hristiyanlığa göre Zebur (Mezmurlar), Davud veya Süleyman tarafından yazılmış şiirlerdir.
  Kur'an'da birçok peygamberin dünyaya gönderilmiş olduğu belirtilir:
  "Muhammed, ancak bir peygamberdir. Ondan önce de peygamberler gelip geçmiştir." (Al-i İmran Suresi, 1"buna rağmen daha önceki toplumlara da nice peygamberler göndermiştik." Zuhruf Suresi, 6)
  Islama gore peygemberler
  1. Allah tarafinden gonderilmisler 2. butun peygemberler elecede Isa ve Musa Islam dini içinn gelmisler 3. Muhemmed (S.A.V) ALLAHIN son peygemberidir.

  ______________

  Not) Peygamberlerin yahudisi hristiyanı yoktur
  Bütün Peygamberler Müslüman'dır ve
  Allah c.c dinini tebliğ için gönderilmişlerdir.

+ Yorum Gönder
yahudi peygamberler kronolojisi