+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İnsanlık Semasının Ayları - Güneşleri: Peygamberler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İnsanlık Semasının Ayları - Güneşleri: Peygamberler


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: İnsanlık Semasının Ayları - Güneşleri: Peygamberler


  Reklam  Cevap: Onlar insanlığın semasında parlayan yıldızlar. Onlar Allah'ın özene bezene yaratıp yeryüzüne gönderdiği rehberler. Onlar insanlığın ufkunu karanlık bulutların sardığı zamanlarda yanılmaz ve yanıltmaz kurtarıcılar... Peygamberler.

  Bu mütevazı çalışmada elden geldiğince anlatmaya çalıştık onları. Deryadan bir katre sadece bizimkisi. Peygamberler bizim anlattığımızın çok ötesinde çünkü.

  Temel amacımız, peygamberlerin hayat kronolojisini detaylı bir şekilde anlatmak değildi. Hayatlarından önemli kesitler aldık sadece. Mekiğimizi o kesitler etrafında dolaştırarak, o yüce kametlerin ruh fotoğraflarını çizmeye çalıştık. Mümkün olduğunca olayları hikâye üslûbuyla aktarmaya özen gösterdik. Bütün peygamberlerin aynı hamurdan yaratıldıklarını ve hayatları boyunca aynı duruşu sergilediklerini vurgulamaya gayret ettik. Hz. Musa'yı okurken Hz Nuh'u, Hz. İsa'yla seyahat ederken Hz. İbrahim'i müşühede ettik. Hz. Salih'in kıssası ile Hz. Yahya'nın kısası arasında öz açısından bir fark olmadığını ısrarla anlattık. Nihayet misyonuyla bütün peygamberleri kucaklayan, peygamberlik silsilesinin Efendisi, Nebiler Nebisi'nin ümmeti olmakla ne kadar bahtiyar olduğumuzu iliklerimize kadar hissettik.


  Peygamberler 'İnsanlık Semasının Ayları-Güneşleri / Aleyhimüsselam'  Yazar: Nevzat Savaş
  ISBN: 9758642427
  Yayıncı:Işık Yayınları (Üsküdar)
  Yayın Tarihi: İstanbul, 2004, 5. Baskı

+ Yorum Gönder